zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 lipca 2024

Trasa Kreator i Lamb of God ponownie przeniesiona

9.11.2022 20:42  autor: Verghityax, źródło: profil Kreatora na Facebooku

Europejska trasa Kreator i Lamb of God została przeniesiona po raz kolejny, tym razem na rok 2023. Jako powód formacje podały nieprzewidziane wcześniej okoliczności. Nowa data polskiego występu to 17 lutego, odbędzie się on w warszawskiej "Stodole". Zespoły Thy Art Is Murder i Gatecreeper nie wezmą udziału w tournee. Zakupione bilety zachowują ważność.

Kreator wydał 12 sierpnia 2022 roku koncertowy album, zatytułowany "Live at Bloodstock 2021". Na płycie znalazł się zapis występu zespołu na festiwalu "Bloodstock Open Air", który miał miejsce 14 sierpnia 2021 roku. W utworze "Betrayer" na scenie do kapeli dołączył Dani Filth. Materiał zmiksował Marc Gortz. Okładkę przygotował Jan Meininghaus.

Kreator promuje obecnie swój ostatni album studyjny, pt. "Hate uber alles". Premiera wydawnictwa miała miejsce 3 czerwca 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na "Hate uber alles" znalazło się jedenaście utworów, które zespół zarejestrował w "Hansa Studios" w Berlinie. Za produkcję materiału odpowiada Arthur Rizk. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

We wrześniu 2019 roku Frederic Leclercq, były basista Dragonforce, dołączył do Kreatora. Zastąpił on na tym stanowisku Christiana "Speesy" Gieslera, który rozstał się z grupą po niemal dwudziestu pięciu latach współpracy.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen. Przez pierwsze dwa lata działał pod nazwą Tormentor. Kreatora utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritzego, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Lamb of God ogrywa obecnie "Omens", dziewiąty longplay studyjny w swoim dorobku. Płyta ukazała się 7 października 2022 roku, pod egidą Epic Records. Na "Omens" znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Henson Recording Studios" w Los Angeles. Rolę inżyniera dźwięku pełnił Josh Wilbur, wieloletni współpracownik kapeli.

Początki Lamb of God sięgają 1990 roku, kiedy to gitarzysta Mark Morton, basista John Campbell i perkusista Chris Adler założyli kapelę o nazwie Burn the Priest. Wkrótce potem Morton opuścił szeregi formacji, a jego miejsce zajął Abe Spear. W 1995 roku muzycy namówili do współpracy wokalistę Randalla Blythe'a, zaś dwa lata później Mark Morton powrócił, obejmując stanowisko drugiego gitarzysty. Debiutancki album, zatytułowany po prostu "Burn the Priest", ukazał się w kwietniu 1999 roku nakładem Legion Records. Jeszcze w tym samym roku grupa przemianowała się na Lamb of God; nastąpiło również kolejne przetasowanie personalne - odszedł Abe Spear, a zastąpił go Willie Adler. W tym składzie Amerykanie zarejestrowali siedem longplayów studyjnych, trzy koncertowe i dwie EP-ki, zagrali też na licznych festiwalach oraz supportowali Metallikę podczas "World Magnetic Tour".

17.02.2023 - Warszawa, "Stodoła"
Bielty: 189 zł (płyta w przedsprzedaży), 210 zł (płyta w dniu koncertu), 209 zł (balkon w przedsprzedaży) i 230 zł (balkon w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »