zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 lipca 2024

Massacre i The Crown na "Obscene Extreme Festival 2023"

15.11.2022 19:21  autor: Verghityax, źródło: obsceneextreme.cz

Do składu przyszłorocznej edycji "Obscene Extreme Festival" dołączyły formacje Massacre, The Crown, Obliteration, Pyrexia, Nekromantheon, Incarceration, Inculter, Collapsed, Ixias, Defleshed, Ingrowing, Excrementory Grindfuckers, A.F.K. i Unidad Trauma. Wcześniej swój udział potwierdzili między innymi Suffocation i Bulldozer. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 9 lipca w czeskim Trutnovie.

Massacre wydał w 2022 roku trzy studyjne EP-ki. Pierwsza z nich, zatytułowaną "Mythos", ukazała się 1 lipca 2022 roku pod banderą Nuclear Blast. Trafiły na nią cztery kompozycje, które zespół zarejestrował pod okiem Dana Swano. Za miksy odpowiada Jonny Pettersson. W "Behind the Serpent's Curse" gościnnie wystąpił Anders Odden z Cadaver.

Druga EP-ka, pt. "Casket Mutilations", miała swoją premierę 1 września. Z myślą o wydawnictwie zespół przygotował numer "Nailed into the Casket", nagrał też na nowo utwór "Mutilated", który pierwotnie znalazł się na demówce "Aggressive Tyrant" z 1986 roku. W "Mutilated" gościnne solo na gitarze zagrał Eric Daniels z Soulburn.

Trzecia z EP-ek, zatytułowana "Headless Halloween", ujrzała światło dzienne 31 października. Na jej zawartość składają się dwa kawałki: "Halloween" i cover "Helga (Lost Her Head)" Repulsion.

Massacre tworzą obecnie Kam Lee na wokalu, Mike Borders na basie oraz czterej Europejczycy: Jonny Pettersson, Rogga Johansson i Scott Fairfax na gitarach i Brynjar Helgeton na perkusji.

Szwedzka formacja The Crown przyjedzie z materiałem ze swojego jedenastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Royal Destroyer". Jego premiera odbyła się 12 marca 2021 roku, za sprawą Metal Blade Records. Na albumie znalazło się jedenaście kompozycji. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w październiku 2020 roku w "Studio Fredman". Produkcją zajął się Fredrik Nordstrom. Okładkę przygotował Christian Sloan Hall.

Zespół powstał w 1990 roku jako Crown of Thorns, lecz po wydaniu dwóch albumów zmuszony był zmienić nazwę z uwagi na inną formację, która posłużyła się szyldem Crown of Thorns wcześniej. Trzon grupy tworzą Johan Lindstrand na wokalu, Marko Tervonen na gitarze i Magnus Olsfelt na basie.

Dyskografię studyjną norweskiego Obliteration zamyka "Cenotaph Obscure", czwarty longplay studyjny w dorobku grupy. Premiera krążka miała miejsce 23 listopada 2018 roku, pod egidą Indie Recordings. Na potrzeby "Cenotaph Obscure" zespół przygotował siedem kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Studio Cobra" w Sztokholmie, pod okiem Martina Ehrencrony.

Obliteration to kwartet z Kolbotn - miasteczka, w którym działalność rozpoczął Darkthrone. Formacja ma na swoim koncie dwie EP-ki, cztery longplaye studyjne i jeden koncertowy.

Karnety na "Obscene Extreme Festival 2023" nabyć można za cenę 130 euro.

Komentarze
Dodaj komentarz »