zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Rammstein pokazał teledysk do "Adieu"

25.11.2022 15:08  autor: Verghityax, źródło: profil Rammsteina na Facebooku

Rammstein zaprezentował teledysk do utworu "Adieu" ze swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Zeit". Ukazał się on 29 kwietnia 2022 roku. Za reżyserię klipu odpowiada Specter Berlin.

Aby zarejestrować materiał na "Zeit", zespół powrócił do francuskiego studia "La Fabrique". Mieści się ono w dziewiętnastowiecznej posiadłości usytuowanej w regionie Saint-Remy-de-Provence. Na "Zeit" znalazło się jedenaście kompozycji, które wyprodukował Olsen Involtini. Zdjęcie na okładkę wykonał Bryan Adams - przedstawia ono muzyków na schodach Trudelturmu w berlińskim Adlershofie.

Rammstein powstał w 1994 roku w Berlinie, zrzeszając muzyków Orgasm Death Gimmick, First Arsch, The Inchtabokatables, Die Firma i Feeling B. Wkrótce zespołowi udało się podpisać konkrakt z Motor Music, pod której egidą ukazał się debiutancki "Herzeleid". Materiał zarejestrowany został w "Polar Studios" w Sztokholmie. Produkcją zajął się Jacob Hellner, znany ze swojej współpracy z Clawfinger. Premiera płyty miała miejsce w marcu 1995 roku. Kilka miesięcy później Rammstein zagrał u boku Clawfinger w praskim "Kulturni dum Eden" oraz warszawskiej "Stodole". Początkowo "Herzeleid" nie sprzedawał się najlepiej, jednak grupa szybko zjednała sobie publiczność występami na żywo. Drugi album Rammsteina - wydany w 1997 roku "Sehnsucht" - zadebiutował na pierwszym miejscu listy sprzedaży w Niemczech, a kapela wyruszyła w trwającą parę lat ogólnoświatową trasę koncertową.

Przypominamy, że Rammstein zagra w 2023 roku dwa koncerty w Polsce: 30 i 31 lipca. Oba odbędą się na "Stadionie Śląskim" w Chorzowie.

Tagi: Rammstein
Komentarze
Dodaj komentarz »