zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 29 listopada 2023

Therion i The 69 Eyes na "Castle Party 2023"

27.11.2022 10:24  autor: Verghityax, źródło: castleparty.com

Organizator "Castle Party" ogłosił listę pierwszych wykonawców, jacy zaprezentują się na przyszłorocznej edycji wydarzenia. Są to Therion, The 69 Eyes, Deine Lakaien, Alien Vampires, Ariadne's Thread, Decadent Fun Club, (dolch), Entropia, Forced to Mode, Frank the Baptist, Girls Under Glass, Golden Apes, Grendel, Her Own World, Hiroszyma, Las Trumien, Lyrre, Popiół, Psychoformalina, Runika, Suicide Commando, Undertheskin, The Beauty of Gemina i The House of Usher. Festiwal odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca na zamku w Bolkowie.

Therion promować będzie "Leviathan II". Longplay trafił do sprzedaży 28 października 2022 roku, pod egidą Atomic Fire Records. Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji. W "Pazuzu" gościnnie zaśpiewał Erik Martensson, który odpowiada również za miksy i mastering całego materiału.

Therion powstał w 1988 roku, od początku przewodzi mu Christofer Johnsson. Zespół rozpoczął działalność jako projekt deathmetalowy, debiutując w 1989 roku demówką "Paroxysmal Holocaust". Po wydaniu czterech longplayów studyjnych formacja całkowicie zmieniła styl, przechodząc na metal symfoniczny, czego wyrazem był "Theli" z 1996 roku. Album okazał się dla kapeli przełomowy pod względem komercyjnym.

Finowie z The 69 Eyes nadal ogrywają swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "West End". Premiera płyty odbyła się 13 września 2019 roku, pod banderą Nuclear Blast. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Wednesday 13, Dani Filth z Cradle of Filth oraz Calico Cooper z Beasto Blanco.

Pierwszy krok na drodze do kariery muzycy The 69 Eyes postawili w 1989 roku jako zespół glamowy, jednak wkrótce do ich twórczości przenikać zaczęła estetyka muzyczna takich grup, jak The Sisters of Mercy czy The Cult. W skład kapeli weszli Jyrki 69 na wokalu, Timo-Timo i Bazie na gitarach, Archzie na basie i Lotto na perkusji. Jedyna zmiana składu nastąpiła w roku 1992, gdy Jussi 69 zastąpił dotychczasowego bębniarza. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki "Bump 'n' Grind".

Sukces przyniósł formacji czwarty album studyjny, zatytułowany "Wasting the Dawn" z 1999 roku, wypuszczony przez Roadrunner Records. Płytę promował singiel o tym samym tytule. Do utworu powstał również teledysk, w którym gościnnie wystąpił lider HIM - Ville Valo. Większość wydawnictw The 69 Eyes pokryła się złotem, a niektóre także platyną.

Karnety na "Castle Party 2023" nabyć można w cenie 500 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »