zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 stycznia 2023

Popiół, Zmarłym i Zgroza na "Czarnej Wigilii"

29.11.2022 19:21  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Doctrine Festival" na Facebooku

W katowickim pubie "Korba" odbędzie się 23 grudnia 2022 roku czwarta edycja "Czarnej Wigilii". Na scenie zaprezentują się Popiół, Zmarłym, Zgroza, Proch i Wisielec.

Popiół promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Szeptun". Ukazał się on 27 maja 2022 roku, pod egidą Pagan Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Materiał został nagrany jesienią 2021 roku. Za miksy i mastering odpowiada "Satanic Audio".

Popiół tworzą muzycy Thy Worshiper, którzy zaangażowani byli w powstanie albumu "Popiół (Introibo ad Altare Dei)" z 1996 roku. Tuż po jego nagraniu kapela zaczęła pracować nad materiałem na kolejne wydawnictwo, lecz planu nigdy nie udało się sfinalizować, a Thy Worshiper rozpadł się, by w roku 2005 powrócić w odmienionym składzie.

Blackmetalowa formacja Zmarłym ogrywa obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Druga fala". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 21 listopada 2021 roku, za sprawą Godz Ov War Productions. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Heavy Gear Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Mariusz Konieczny, okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Zmarłym zadebiutował we wrześniu 2020 roku EP-ką "Ziemie jałowe". Ukazała się ona własnym sumptem grupy.

Blackmetalowa Zgroza przyjedzie ze swoim pierwszym longplayem studyjnym, pt. "Życie to zmysł, o którym zapomniano". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zespół wydał 24 grudnia 2020 roku. W składzie znajdują się: perkusista Zmor z zespołu Proch, gitarzysta Antris z grupy Lilla Veneda i wokalistka Kyriake.

Blackmetalowa formacja Proch nadal ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Trupi synod". Ujrzał on światło dzienne 9 marca 2018 roku. Znalazło się na nim jedenaście kompozycji, które muzycy zarejestrowali w "Androfag Studio". Już po sesji nagraniowej z zespołem rozstał się gitarzysta Wij, jego miejsce zajął Heretyk.

Proch to blackmetalowa formacja, działająca od 2013 roku. Jej trzon stanowią wokalista i basista Moloh oraz perkusista Zmor. Po dwóch latach trio wydało swoją debiutancką demówkę, pt. "Urna".

Dolnośląski Wisielec przyjedzie z materiałem ze swojej pierwszej EP-ki, zatytułowanej "Prolog". Znalazło się na niej pięć utworów. Premiera wydawnictwa miała miejsce 30 kwietnia 2021 roku.

23.12 - Katowice, "Korba"
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »