zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

The Hellacopters, Greg Puciato i Undeath na "Mystic Festival"

30.11.2022 09:49  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival" w Gdańsku dołączyły formacje The Hellacopters, Greg Puciato, Undeath i Bury Tomorrow. Wcześniej swój udział potwierdziły Ghost, Gojira, Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Behemoth, Testament, Watain, Meshuggah, Exodus, Voivod, Carpathian Forest, Moonspell, Unleashed, Alcest, Primitive Man, Lucifer, Perturbator, Lord of the Lost, Sleep Token, Soen i Heriot. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca 2023 na terenie "Stoczni Gdańskiej".

The Hellacopters promuje obecnie album "Eyes of Oblivion". Ukazał się on 1 kwietnia 2022 roku, pod banderą Nuclear Blast. Jest to pierwsze dokonanie grupy od czasu albumu "Head Off" z 2008 roku. Na "Eyes of Oblivion" znalazło się dziesięć kompozycji, które wyprodukowali Nicke Andersson i Chips Kisbye.

The Hellacopters reaktywował się w 2016 roku, po ośmiu latach przerwy. Do składu wrócili Nicke Andersson, Matz Robert Eriksson i Anders Lindstrom, a także Dregen - współzałożyciel formacji, który odszedł w 1997 roku, aby skupić się na swoim macierzystym Backyard Babies. Początkowo The Hellacopters planowali zagrać tylko jeden koncert w ramach "Sweden Rock Festival". Był on powiązany z jubileuszem 20. rocznicy wydania debiutanckiego albumu, pt. "Supershitty to the Max!". Ostatecznie kapela wystąpiła jeszcze na kilku europejskich festiwalach.

Greg Puciato - wokalista nieistniejącego już zespołu The Dillinger Escape Plan - przyjedzie ze swoim drugim solowym longplayem, zatytułowanym "Mirrorcell". Premiera wydawnictwa miała miejsce 1 lipca 2022 roku, pod egidą Federal Prisoner. Na "Mirrorcell" znalazło się dziewięć kompozycji. Oprócz ścieżek wokalnych, Greg Puciato zarejestrował wszystkie partie gitary i basu. Podobnie jak to miało miejsce na EP-ce "Fuck Content", ślady perkusji nagrał Chris Hornbrook. W utworze "Lowered" gościnnie zaśpiewała Reba Meyers. Za produkcję i miksy odpowiada Steve Evetts, masteringiem zajął się Alan Douches.

Amerykanie z Undeath ogrywają obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "It's Time . . . to Rise from the Grave". Trafił on do sprzedaży 22 kwietnia 2022 roku, pod banderą Prosthetic Records. Składający się z dziesięciu utworów materiał wyprodukował i zmiksował Scoops Dardaris. Za mastering odpowiada Arthur Rizk. Wcześniej deathmetalowcy wydali kilka demówek, koncertówkę i album "Lesions of a Different Kind".

Metalcore'owy Bury Tomorrow zapowiedział premierę swojego siódmego longplaya studyjnego, pt. "The Seventh Sun". Płyta ma trafić do sprzedaży 31 marca 2023 roku. Dotychczas zespół zaprezentował trzy single z nadchodzącego wydawnictwa. Jest to pierwsze dokonanie kapeli z Edem Hartwellem na gitarze rytmicznej - zastąpił on na tym stanowisku Jasona Camerona w 2021 roku. Dodatkowo skład poszerzony został o klawiszowca w osobie Toma Prendergasta.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2023" nabyć można w cenie 639 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 899 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »