zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Urgehal i Endezzma zagrają w Chorzowie

4.12.2022 15:10  autor: Verghityax, źródło: Mara Production

Norweskie formacje Urgehal i Endezzma zapowiedziały koncert w Polsce. Odbędzie się on 17 czerwca 2023 roku na plenerowej scenie klubu "Leśniczówka" w Chorzowie. Przed Norwegami zaprezentują się rodzime grupy: Arkona, Besatt, Mordhell, Atonement i Witchfuck.

Urgehal reaktywował się w 2022 roku, po sześciu latach przerwy. Do składu powrócili Enzifer, Uruz i Mannevond. Dyskografię zespołu zamyka "Aeons in Sodom", jego siódmy longplay studyjny. Ukazał się on 12 lutego 2016 roku, pod egidą Season of Mist. W ramach sesji nagraniowej muzycy zarejestrowali dwanaście kompozycji, w tym covery "Funeral Rites" Sepultury i "Twisted Mass of Burnt Decay" Autopsy. Na płycie gościnnie wystąpili między innymi Nocturno Culto, Hoest, Niklas Kvarforth, Nattefrost i Skyggen.

Endezzma ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Archer, Fjord and the Thunder". Album trafił do sprzedaży 21 stycznia 2021 roku, pod banderą Dark Essence Records. Materiał powstał w "Vika Studio" i "Malpherno Studio". Za miksy i mastering odpowiada Tore Stjerna.

Arkona nadal ogrywa swój siódmy longplay studyjny, pt. "Age of Capricorn". Album trafił do sprzedaży 13 grudnia 2019 roku za sprawą Debemur Morti Productions. Składający się z sześciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Impressive-Art Studio".

Besatt promować będzie swój jedenasty longplay studyjny, pt. "Supreme and True at Night". Materiał - na CD, kasecie magnetofonowej i w formacie cyfrowym - opublikowany został 27 sierpnia 2021 roku za sprawą Witching Hour Productions. Sesja nagraniowa odbyła się w pierwszej połowie maja 2021 roku w białostockim "Hertz Studio". Autorem okładki albumu jest Marcelo Vasco.

Mordhell przyjedzie z materiałem ze swojego czwartego longplaya studyjnego, pt. "Satanic Wombs". Ukazał się on 19 listopada 2022 roku, pod egidą Fallen Temple. Na płycie znalazło się osiem kompozycji.

Atonement gra mieszankę black i death metalu. Dowodzony przez gitarzystę Predatora i wokalistę Almighty Blasphemera zespół promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Where the Light Is Devouring by Darkness". Na albumie znalazło się dziewięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Nehem Studio", "Zastal Factory" i "Mateusz Gasiński Studio". Za miksy i mastering odpowiada Filip Hałucha. Wydawnictwo miało swoją premierę 24 stycznia 2022 roku, pod egidą Mara Productions.

Witchfuck przyjedzie z materiałem z albumu "Black Blood Baptism". Premiera wydawnictwa miała miejsce 25 marca 2021 roku, za sprawą Godz Ov War Productions. "Black Blood Baptism" jest pierwszym longplayem studyjnym w dorobku formacji. Sesja nagraniowa odbyła się w gliwickim "Studio Młyn". Za miksy i mastering odpowiada Piotr Nowak.

Komentarze
Dodaj komentarz »