zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

The Iron Maidens i CETI przed Accept w Warszawie

5.12.2022 10:21  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Zespół The Iron Maidens dołączy do Accept w ramach nadchodzącej trasy koncertowej po Europie. Jedyny występ w Polsce odbędzie się 1 lutego 2023 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie. W naszym kraju dodatkowo zaprezentuje się rodzima formacja CETI.

The Iron Maidens, materiały prasowe
The Iron Maidens, materiały prasowe

The Iron Maidens to żeński zespół heavy metalowy z Los Angeles, założony w 2001 roku. Kapela wykonuje na żywo utwory z repertuaru Iron Maiden. Grupa składa się obecnie z perkusistki Lindy McDonald, basistki Wandy Ortiz, wokalistki Kirsten Rosenberg oraz gitarzystek Courtney Cox i Nikki Stringfield.

CETI promować będzie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany po prostu "CETI". Ukazał się on 25 lutego 2022 roku nakładem Metal Mind Productions. Pierwsza część sesji nagraniowej odbyła się w dniach od 20 do 23 lipca 2021 roku. W tym czasie swojego partie zarejestrowali perkusista Piotr Szpalik, dla którego jest to studyjny debiut z zespołem Grzegorza Kupczyka, basista i główny kompozytor Tomasz Targosz oraz gitarzyści Jakub Kaczmarek i Bartosz Sadura. Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, CETI pracował w częstochowskim "MP Studio", pod okiem Mariusza Piętki.

"CETI" jest pierwszym albumem grupy, na którym nie zagrała Maria "Marihuana" Wietrzykowska. W sierpniu 2021 roku zespół wyjawił, że instrumentalistka ma problemy zdrowotne. Sama Marihuana dodała później, że związane są one z rękami, a rekonwalescencja może potrwać do 2022 roku.

Limitowana edycja "CETI" wzbogacona została o drugi krążek, zawierający zapis występu grupy z warszawskiego "Remontu" z grudnia 2021 roku. "W dolinie światła" i "Jaki był ten dzień" zarejestrowane zostały we wrześniu 2021 roku w poznańskim klubie "U Bazyla" - był to ostatni koncert zespołu z Marią Wietrzykowską. W drugim z wymienionych utworów wystąpili również Wojciech Hoffmann i Bogusz Rutkiewicz - członkowie Turbo.

Accept promować będzie "Too Mean to Die", szesnasty longplay studyjny w swoim dorobku. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 29 stycznia 2021 roku za sprawą Nuclear Blast. Materiał zarejestrowany został w Nashville, pod okiem Andy'ego Sneapa. Okładkę przygotował Gyula Havancsak.

Accept wydał w kwietniu 2019 roku singiel "Life's a Bitch". Na drugiej stronie winylowego nośnika znalazło się koncertowe wykonanie "Restless and Wild". Już po zarejestrowaniu "Life's a Bitch" muzycy Accept poinformowali, że nowym basistą zespołu został Martin Motnik z Code of Perfection. Zastąpił on na tym stanowisku Petera Baltesa, który rozstał się z grupą w listopadzie 2018 roku. Jeszcze w 2019 roku do kapeli dołączył Philip Shouse w charakterze trzeciego gitarzysty.

1.02.2023 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 19:05
Bilety: 150 zł (przedsprzedaż) i 170 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »