zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Kiss wróci do Polski w 2023 roku

6.12.2022 09:53  autor: Verghityax, źródło: Prestige MJM

Kiss zapowiedział kolejny polski koncert w ramach "End of the Road World Tour". Odbędzie się on 19 czerwca 2023 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

Kiss, Kraków 18.06.2019, fot. Verghityax
Kiss, Kraków 18.06.2019, fot. Verghityax

Kiss powstał w styczniu 1973 roku w Nowym Jorku. W skład zespołu weszli Paul Stanley, Gene Simmons, Peter Criss i Ace Frehley. Choć wczesne albumy Amerykanów nie sprzedały się w dużym nakładzie, kwartet szybko wyrobił sobie reputację za sprawą spektakularnych koncertów, wykorzystując pirotechnikę i efekty specjalne, takie jak dymiące gitary, plucie krwią i plucie ogniem.

Pierwszym albumem Kiss, który okazał się komercyjnym sukcesem, był "Destroyer" z 1976 roku - w USA płyta dwukrotnie pokryła się platyną. Rok później wynik ten powtórzył koncertowy "Alive II".

Dyskografię Kiss zamyka "Monster", dwudziesty longplay studyjny w karierze formacji. Ukazał się on 9 października 2012 roku. Składający się z dwunastu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Conway Recording Studios" i "Studio City" w Kalifornii. Dwa lata później Kiss wprowadzono do "Rock and Roll Hall of Fame".

Obecnie w Kiss udziela się dwóch założycieli grupy: Paul Stanley i Gene Simmons. Skład uzupełniają Eric Singer na perkusji i Tommy Thayer na gitarze prowadzącej.

Przedsprzedaż biletów na krakowski koncert Kiss - dla oficjalnego fanklubu i zarejestrowanych użytkowników Bilet Serwis - rozpocznie się 6 grudnia 2022 roku o godzinie 10:00. Sprzedaż ogólna ruszy 7 grudnia o godzinie 10:00.

Tagi: Kiss
Komentarze
Dodaj komentarz »