zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 23 marca 2023

Chainsword, Deathinition i Tassack w Bydgoszczy

7.01.2023 15:04  autor: Verghityax, źródło: profil "Wiatrakowej" na Facebooku

W klubie "Wiatrakowa" w Bydgoszczy odbędzie się 14 stycznia 2023 roku dziewiąta edycja "Metalowego Początku Roku". Na scenie zaprezentują się formacje Chainsword, Deathinition, Tassack, Species i Boneharm.

Chainsword promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Blightmarch". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 lutego 2021 roku za sprawą Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Partie gitar, basu i wokalu powstały w "Primate 666 Studio", ścieżki perkusyjne zarejestrowano w "Nebula Studio". Miksy i mastering wykonał Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W utworze tytułowym gitarowe solo gościnnie zagrał Seru z Belzebong. Okładkę przygotował Wilson German Arrieta.

Thrashmetalowy Deathinition założono w 2008 roku w Bydgoszczy. Od 2014 roku utrzymuje się skład: gitarzysta Igor Kościelniak, wokalista Adam Langowski, perkusista Witold Kozak, gitarzysta Maciej Piszczek i basista Miłosz Wardański. W styczniu 2017 roku zespół wydał swój pierwszy album, zatytułowany "Online". Obecnie kapela pracuje nad materiałem na drugi longplay. Dotychczas opublikowane zostały trzy single: "The Way Up the River", "Biochemical" i "Imagine". Wszystkie trzy zarejestrowano w "Invent-Sound Studio", gdzie Szymon Grodzki wykonał też miksy.

Crossoverowy Tassack z Budzynia zadebiutował w 2017 roku demówką "Do You Buy My Tassack?!". Obecnie kwartet ogrywa swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Ogień w szopie". Na zawartość płyty złożyło się jedenaście kawałków. Wszystkie ścieżki zespół zarejestrował w warunkach domowych. Miksami i masteringiem zajął się Piotr "Mankover" Mańkowski z Wolf Spider. Premiera albumu odbyła się 30 września 2022 roku.

Species to thrashmetalowa grupa z Warszawy. Trio promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "To Find Deliverance". Ukazał się on 26 sierpnia 2022 roku, pod egidą Awakening Records.

Boneharm pochodzi z Kielc i gra mieszankę hardcore'a i crust punka. W lipcu 2022 roku zespół zadebiutował EP-ką "Falling While Rising".

14.01 - Bydgoszcz, "Wiatrakowa"
Start: 18:00
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »