zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

New Model Army na "3-Majówce" we Wrocławiu

8.01.2023 20:32  autor: Verghityax, źródło: 3-majowka.pl

Organizator "3-Majówki" we Wrocławiu ogłosił nazwy pierwszych wykonawców, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej edycji wydarzenia. Są to New Model Army, Lordi, Paddy and the Rats, Armia, Illusion, Kult, Kasia Kowalska, Nocny Kochanek, Myslovitz, Mrozu, Kapela ze wsi Warszawa, Natalia Przybysz i Możdżer/Daniellson/Fresco. Festiwal odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 2 maja na terenie "Pergoli" i "Hali Stulecia".

New Model Army, Kraków 18.10.2019, fot. Verghityax
New Model Army, Kraków 18.10.2019, fot. Verghityax

Dyskografię New Model Army zamyka "From Here", piętnasty longplay studyjny w dorobku Brytyjczyków. Na wydawnictwie znalazło się dwanaście utworów, które zespół skomponował w ciągu dwóch miesięcy. W celu zarejestrowania materiału formacja Justina Sullivana weszła do studia "Ocean Sound Recordings", mieszczącego się na norweskiej wysepce Giske. Sesja trwała dziewięć dni. Premiera "From Here" miała miejsce 23 sierpnia 2019 roku, pod egidą earMUSIC.

Historia New Model Army sięga 1980 roku. Od początku liderem pozostaje Justin Sullivan - wokalista, twórca tekstów i współtwórca muzyki. Pozostali członkowie założyciele to basista Stuart Morrow i perkusista Phil Tompkins. W ciągu pierwszego roku Tompkinsa zastąpił Robb Waddington. Debiutancki singiel zespołu był owocem kilku koncertów, które grupa dała w Londynie w 1982 roku, jednak prawdziwą sensację wzbudził występ New Model Army w popularnym brytyjskim show "The Tube" dwa lata później. Około trzydziestu fanów formacji zdołało dostać się do studia w trakcie programu na żywo. Żywiołowa reakcja publiki na wykonane przez muzyków "Christian Militia" przeszła do historii, a ich pierwszy album, pt. "Vengeance", zajął główne miejsce na liście "Independent Charts". Wielkie wytwórnie, które dwa lata wcześniej odrzuciły materiał, teraz prześcigały się, aby podpisać kontrakt z kapelą.

Kolejny przełomowy moment w karierze New Model Army miał miejsce w 1986 roku. Producent Glyn Johns, który współpracował między innymi z Led Zeppelin, The Rolling Stones i The Beatles, zgodził się wyprodukować trzeci longplay zespołu - "The Ghost of Cain".

"3-Majówka" odbędzie się na trzech scenach.

30.04-2.05 - Wrocław, "Hala Stulecia" i "Pergola"
Bilety: 120 zł (bilety jednodniowe), 185 zł (karnety dwudniowe na 30 kwietnia i 1 maja oraz karnety dwudniowe na 1 i 2 maja) i 250 zł (karnety trzydniowe)

Komentarze
Dodaj komentarz »