zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Klip z tekstem do "Keeper of the Flame" Siena Root

15.01.2023 15:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Siena Root na Facebooku

Na trzeci singiel promujący "Revelation" szwedzkiego zespołu Siena Root wybrano "Keeper of the Flame". Album ukaże się 24 lutego 2023 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Atomic Fire Records.

Grupa Siena Root powstała pod koniec lat 90. w Sztokholmie. Przywiązana do klasycznego rocka, swój debiutancki długograj - "A New Day Dawning" z 2004 roku - wydała w pierwszej kolejności na płytach winylowych. Ostatnim albumem formacji jest opublikowany 20 marca 2020 roku przez MiG Music "The Secret of Our Time".

Zespół tworzą obecnie basista Sam Riffer, perkusista Love Forsberg, wokalistka Zubaida Solid i gitarzysta Johan Borgstrom. Sesja nagraniowa albumu "Revelation" odbyła się w "Silence Studios" w Koppom i "Root Rock Studios" w Sztokholmie, w którym Siena Root zmiksował materiał. Mastering wykonano w sztokholmskim "Cutting Room".

Lista utworów:

1. Coincidence & Fate
2. Professional Procrastinator
3. No Peace
4. Fighting Gravity
5. Dusty Roads
6. Winter Solstice
7. Dalecarlia Stroll
8. Leaving the City
9. Little Burden
10. Madukhauns
11. Keeper of the Flame

Udostępniono już utwory "Little Burden", "Coincidence & Fate" i "Keeper of the Flame".

"Revelation" pierwotnie miał zostać wydany 19 sierpnia 2022 roku przez wytwórnię Metalville. Dwa tygodnie przed zaplanowaną premierą grupa poinformowała, że materiał, promowany już pierwszym singlem, nie ukaże się w terminie. W listopadzie zespół ogłosił, że publikacją albumu zajmie się Atomic Fire Records.

Tagi: Siena Root
Komentarze
Dodaj komentarz »