zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 stycznia 2023

Napalm Death na "Pol'and'Rock Festival"

18.01.2023 09:58  autor: Verghityax, źródło: polandrockfestival.pl

Do składu tegorocznej edycji "Pol'and'Rock Festival" dołączył zespół Napalm Death. Wcześniej swój udział potwierdzili Biohazard, Carpenter Brut i Spin Doctors. Festiwal odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia 2023 roku na terenie dawnego lotniska w Broczynie koło Czaplinka.

Napalm Death, Ostrawa 21.08.2022, fot. Verghityax
Napalm Death, Ostrawa 21.08.2022, fot. Verghityax

Napalm Death wydał 11 lutego 2022 roku EP-kę studyjną, zatytułowaną "Resentment Is Always Seismic - A Final Throw of Throes". Wydawnictwo stanowi uzupełnienie ostatniego longplaya grupy, pt. "Throes of Joy in the Jaws of Defeatism". Na zawartość krążka składa się sześć kompozycji autorskich oraz covery "People Pie" Slab! i "Don't Need It" Bad Brains. Materiał wyprodukował Russ Russell. W "People Pie" gościnnie zaśpiewała Catherine Sharples.

W sierpniu 2017 roku muzycy Napalm Death poinformowali, że weszli do "Parlour Studios" w brytyjskim Kettering, aby zarejestrować materiał na następcę "Apex Predator - Easy Meat" z 2015 roku. Do produkcji ponownie zaangażowany został Russ Russell, wieloletni współpracownik zespołu. Okładkę przygotował Frode Sylthe. "Throes of Joy in the Jaws of Defeatism" ukazał się 18 września 2020 roku, za sprawą Century Media Records.

Napalm Death powstał w 1981 roku z inicjatywy wokalisty Nika Bullena oraz perkusisty Milesa Ratledge'a. Pierwsze lata działalności kapeli obfitowały w liczne zmiany personalne, dopiero dołączenie w 1985 roku perkusisty Micka Harrisa zapewniło jej nieco stabilizacji. Wkrótce Mick Harris - razem z Nikiem Bullenem i Justinem Broadrickiem - zarejestrował w "Rich Bitch Studios" demo "Scum". W przyszłości miało się ono stać stroną A pierwszego albumu formacji, również zatytułowanego "Scum". Stronę B nagrano później, bo w 1987 roku, i już z innym składem - Mickowi Harrisowi towarzyszyli wówczas Lee Dorrian, Bill Steer i Jim Whitely. Pełny album, zawierający dwadzieścia osiem kompozycji, ujrzał światło dzienne 1 lipca 1987 roku za sprawą Earache Records i jest on uznawany za jeden z kamieni węgielnych grindcore'a.

Do końca 1991 roku skład Napalm Death uległ całkowitej zmianie. Za mikrofonem stanął znany z Benediction Mark Greenway, obowiązki basisty przejął Shane Embury, rola gitarzystów przypadła Mitchowi Harrisowi oraz ściągniętemu z Ameryki Jessemu Pintado, natomiast za perkusją zasiadł Danny Herrera. Wyjąwszy nieżyjącego już Pintado, grupa funkcjonuje w takim składzie do dziś.

Komentarze
Dodaj komentarz »