zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 stycznia 2023

Dismember, Manbryne i Hostia na "Summer Dying Loud"

20.01.2023 15:21  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu czternastej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły zespoły Dismember, Manbryne, Hostia i Trup. Wcześniej swój udział potwierdziły Candlemass, My Dying Bride, Benediction, Blindead 23, Owls Woods Graves, Maggot Heart, Grieving i Distruster. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Dismember, Trutnov 15.07.2022, fot. Verghityax
Dismember, Trutnov 15.07.2022, fot. Verghityax

Szwedzki Dismember ogłosił wznowienie działalności w styczniu 2019 roku. Do grupy powrócili wszyscy muzycy z klasycznego składu, który zarejestrował album "Like an Everflowing Stream": Matti Karki na wokalu, David Blomqvist i Robert Senneback na gitarze, Richard Cabeza na basie i Fred Estby na perkusji.

Dismember powstał w 1988 roku w Sztokholmie z inicjatywy basisty i wokalisty Roberta Sennebacka, gitarzysty Davida Blomqvista oraz perkusisty Freda Estby'ego. Logo zaprojektował Nicke Andersson. Na przestrzeni dwóch lat formacja wypuściła cztery demówki, a także wcieliła w swe szeregi wokalistę Mattiego Karkiego i basistę Richarda Cabezę. Razem muzycy zarejestrowali materiał na swój debiutancki longplay, "Like an Everflowing Stream", który ukazał się w maju 1991 roku nakładem Nuclear Blast. W sesji nagraniowej zespół wspomógł Nicke Andersson, ówczesny bębniarz Entombed, kładąc ścieżki gitary prowadzącej do niemal wszystkich utworów.

Od tamtego czasu Dismember wydał jeszcze siedem longplayów studyjnych, trzy EP-ki, składankę i dwa koncertowe DVD, a skład kapeli kilkukrotnie ulegał zmianom. Robert Senneback i Richard Cabeza odeszli w 1998 roku - pierwszy z nich na osiem lat zniknął ze szwedzkiej sceny metalowej, by w 2005 roku powrócić z nowym projektem o nazwie Souldevourer, a w roku 2011 dołączyć do Necrophobic; drugi na krótko zasilił obóz norweskiego Satyricon, następnie w latach 2000 - 2004 ponownie zajmował stanowisko basisty w Dismember, a w roku 2007 wziął udział w reaktywacji Unanimated. W tym samym roku Fred Estby opuścił swój macierzysty zespół. Dwa lata później powołał do życia deathmetalowy Necronaut i hardrockowy Dagger - w tym ostatnim projekcie uczestniczy również Tobias Cristiansson, Tyrant z Nifelheim oraz David Blomqvist, który w Dismember pozostał do samego końca.

Ostatnim wydawnictwem opatrzonym logo Dismember jest dwupłytowe DVD, zatytułowane "Under Bloodred Skies", które ukazało się w czerwcu 2009 roku, pod egidą Regain Records. Zawiera ono zapis występu, który grupa dała podczas festiwalu "Party.San Open Air 2008", a także fragmenty wielu innych koncertów Szwedów oraz materiał dokumentujący życie na trasie.

Blackmetalowy projekt Manbryne promować będzie swój pierwszy album studyjny, pt. "Heilsweg: O udręce ciała i tułaczce duszy". Premiera płyty odbyła się 9 kwietnia 2021 roku, pod egidą Malignant Voices i Terratur Possessions. Na zawartość wydawnictwa składa się pięć kompozycji. Miksy i mastering wykonał Marcin Rybicki, za projekt okładki odpowiada Etbast Purgato.

W skład Manbryne wchodzą S. na wokalu, Renz na gitarze, Wyrd na gitarze i basie oraz Priest na perkusji.

Hostia promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Nailed". Ukazał się on na 4 listopada 2022 roku, pod egidą Deformeathing Production. Okładkę przygotował Łukasz Pach.

W skład Hostii wchodzą wokalista St Sixtus I, gitarzysta St Anacletus, basista St Xyxtus i perkusista St Evaristus. Grupa rozpoczęła działalność w 2017 roku. Rok później światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany po prostu "Hostia".

Dyskografię Trupa zamyka "Nie", drugi longplay studyjny w dorobku kapeli. Wydawnictwo ukazało się 11 listopada 2022 roku, pod egidą Godz Ov War Productions. Na zawartość płyty składa się pięć kompozycji.

Trup to warszawska formacja, grająca mieszankę black i sludge metalu. W jej skład wchodzą muzycy Spirit oraz dawny wokalista Minetaura. Materiał na swoją debiutancką demówkę zespół zarejestrował pod koniec 2017 roku w "Kongo Studio". Pierwszy longplay studyjny, pt. "Szmula", miał swoją premierę 18 października 2019 roku.

Karnety na "Summer Dying Loud 2023" nabyć można w cenie 269 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 40 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »