zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 stycznia 2023

Steve Vai na trzech koncertach w Polsce

20.01.2023 09:54  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions, 3-majowka.pl

Steve Vai zapowiedział trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. W naszym kraju zaplanowano trzy występy: 1 maja 2023 roku we Wrocławiu w ramach "3-Majówki", 2 maja w Krakowie i 3 maja w Lublinie.

Steve Vai nadal ogrywa swój jedenasty longplay studyjny, zatytułowany "Inviolate". Miał on premierę 28 stycznia 2022 roku. W utworze "Teeth of the Hydra" muzyk zagrał na gitarze nazwanej Hydra. Inspirowany steampunkiem instrument został skonstruowany przez firmę Hoshino, na podstawie pomysłu Steve'a Vaia. Łączy w sobie gitarę siedmiostrunową, dwunastostrunową i basową, a także elektryczną harfę. Dwa z trzech gryfów są do połowy bezprogowe.

27 stycznia 2023 roku światło dzienne ujrzy archiwalny longplay, zatytułowany "Vai/Gash". W 1991 roku Steve Vai zarejestrował materiał napisany z myślą o słuchaniu go podczas przejażdżek na Harleyu-Davidsonie. Do współpracy w studiu zaproszony został wokalista Johnny "Gash" Sombrotto. Album czekał na premierę ponad trzy dekady. Johna Sombrottę można było tymczasem usłyszeć jako wokalistę wspierającego na innych wydawnictwach Steve'a Vaia: "Sex & Religion" z 1993 roku i "Fire Garden" z 1996 roku. We wrześniu 1998 roku Gash zginął w wypadku. Przygotowany po latach do wydania album z piosenkami dla motocyklistów gitarzysta postanowił w hołdzie koledze zatytułować "Vai/Gash". Na okładkę trafiło zdjęcie przedstawiające wokalistę.

Steve Vai jest jednym z najsłynniejszych gitarzystów rockowych. Karierę muzyka rozpoczął pod koniec lat 70. Amerykanin był członkiem zespołu Franka Zappy, a także między innymi Alcatrazz, Whitesnake i projektu G3. Debiutancki album solowy, zatytułowany "Flex-Able", wydał w 1984 roku.

30.04-2.05 - Wrocław, "Hala Stulecia" i "Pergola" (+ New Model Army, Lordi, Paddy and the Rats, Armia, Illusion, Kult, Kasia Kowalska, Nocny Kochanek, Myslovitz, Strachy na lachy, T.Love, Fisz Emade Tworzywo, Mrozu, Kapela ze wsi Warszawa, Natalia Przybysz i Możdżer/Daniellson/Fresco)
Bilety: 120 zł (bilety jednodniowe), 185 zł (karnety dwudniowe na 30 kwietnia i 1 maja oraz karnety dwudniowe na 1 i 2 maja) i 250 zł (karnety trzydniowe)

2.05 - Kraków, "ICE Congress Center"

3.05 - Lublin, "Centrum Spotkania Kultur"

Tagi: Steve Vai
Komentarze
Dodaj komentarz »