zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 31 marca 2023

Overkill wróci z albumem "Scorched"

29.01.2023 19:37  autor: Verghityax, źródło: profil Overkill na Facebooku

Overkill zapowiedział premierę swojego dwudziestego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Scorched". Ukaże się on 14 kwietnia 2023 roku, za sprawą Nuclear Blast. Jednocześnie zespół wypuścił pierwszy singiel, pt. "The Surgeon".


Na "Scorched" znajdzie się dziesięć kompozycji. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 16 września 2020 roku w "The Recording Company", gdzie Jason Bittner zarejestrował ścieżki perkusyjne, pod okiem Tima Lyncha. Materiał zmiksował Colin Richardson, za mastering odpowiada Maor Appelbaum. Okładkę przygotował Travis Smith.

Lista utworów:

1. Scorched
2. Goin' Home
3. The Surgeon
4. Twist of the Wick
5. Wicked Place
6. Won't Be Comin' Back
7. Fever
8. Harder They Fall
9. Know Her Name
10. Bag o' Bones

Overkill powstał w 1980 roku na zgliszczach punkowej grupy The Lubricunts. Pierwotny skład utworzyli D. D. Verni na basie, Rat Skates na perkusji, Bobby "Blitz" Ellsworth na wokalu i Robert Pisarek na gitarze, nazwę zapożyczając z tytułu drugiego albumu Motorhead. Na początkowym etapie działalności kwartet wykonywał głównie covery z repertuaru Ramones, Judas Priest i Motorhead. Po kilku przetasowaniach na stanowisku gitarzysty, do składu zaangażowany został Bobby Gustafson. Z nim na pokładzie zespół zarejestrował swoją debiutancką demówkę, pt. "Power in Black". Składający się z pięciu utworów materiał zwrócił uwagę Jona Zazuli z Megaforce Records, wydającego wówczas dokonania Metalliki i Anthrax. W rezultacie podpisanego z Overkill kontraktu, Megaforce Records wypuściła na rynek cztery albumy formacji, obecnie uznawane za żelazne pozycje w dorobku Amerykanów. Dobra passa, odnotowana na oficjalnej liście sprzedaży "Billboard", rozpoczęła się za sprawą drugiego z nich, zatytułowanego "Taking Over".

Przy okazji premiery klipu do "The Surgeon" Overkill zapowiedział europejską trasę koncertową, pod szyldem "Scorching the Earth Tour". W przedsięwzięciu udział wezmą również Exhorder i Heathen. Tournee odwiedzi Niemcy, Holandię, Szwajcarię, Włochy, Belgię, Francję i Hiszpanię.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Overkill wróci z albumem "Scorched"
uosmhf (gość, IP: 195.189.89.*), 2023-01-30 09:51:00 | odpowiedz | zgłoś
Po prostu-Overkill!!! Super!