zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Sztywny Pal Azji i Moskwa na "Rocku na Bagnie"

30.01.2023 10:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Rocka na Bagnie na Facebooku

Ogłoszono już wszystkie zespoły, które wystąpią na dużej scenie trzynastej edycji "Rocka na Bagnie". Jako ostatnie do wykonawców dołączyły formacje Sztywny Pal Azji, Depit, DDTK, Ga-Ga Zielone Żabki i Moskwa. Według wcześniejszych zapowiedzi na imprezie zagrają też grupy: Cochise, Fort BS, Pudelsi, KSU, angielski The Ukrainians, Wersja De Lux, litewski Toro Bravo, Human Rights, Terrordome, białoruskie Dzieciuki, The Coiots!, One Million Bulgarians, Skankan, angielski Cockney Rejects, Zemsta Nietoperza, Alians i Bulbulators. Festiwal odbędzie się od 30 czerwca do 1 lipca 2023 roku przy plaży miejskiej w Goniądzu, w województwie podlaskim.

Sztywny Pal Azji działa od połowy lat 80. Obecnie grupa promuje album "Jestem tu po to". Materiał ukazał się w październiku 2022 roku.

Białostocki Depit formował się w 2021 roku. Zespół wykonuje m.in. hardcore punk. Na wiosnę 2023 roku planowana jest premiera debiutanckiego albumu grupy, zatytułowanego po prostu "Depit".

Działający z przerwami DDTK powstał na początku lat 80. w Gdańsku jako DDT. Najnowszy album punkrockowej grupy, zatytułowany "Bajki robotów", ukazał się w 2021 roku.

Zielone Żabki powstały w 1987 roku. Dwa lata później zespół się rozpadł, a Mirosław "Smalec" Malec założył nowy, o nazwie Ga-Ga. Grupa działała do drugiej połowy lat 90. W 2005 roku Smalec stworzył zespół Ga-Ga Zielone Żabki jako połączenie dwóch wcześniejszych. Formacja wykonuje punk rock i ska.

Punkrockowa Moskwa powstała w 1983 roku w Łodzi. Zespołem dowodzi wokalista i gitarzysta Paweł "Guma" Gumola. Na "Rocku na Bagnie" jako goście z grupą wystąpić mają Jakób z The Corpse i Peter z Human Rights.

Występom towarzyszyć mają m.in. wydarzenia na małej scenie, spotkanie z Waldemarem Kuligowskim - współautorem książki "Uwierz w festiwal" oraz projekcja filmu dokumentalnego o zespole Moskwa.

Dla dzieci w wieku do ukończenia 13 lat wstęp na festiwal, w towarzystwie opiekunów, jest darmowy. Na terenie imprezy zorganizowana zostanie strefa malucha z zajęciami prowadzonymi przez Kreuj Uśmiech.

Do sprzedaży trafić mają też karnety "super VIP", do których dodawane będą festiwalowe gadżety.

Ujawniono już, że DDTK i KSU zagrają w piątek - pierwszego dnia imprezy.

30.06-1.07 - Goniądz
Karnety 2-dniowe: 180 zł (od stycznia do marca), 200 zł (od kwietnia do 26 czerwca) i 230 zł (w dniach imprezy)
Bilety 1-dniowe: 130 zł (w dniach imprezy)

Komentarze
Dodaj komentarz »