zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Megadeth zagra w "Spodku"

30.01.2023 20:11  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Megadeth zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 23 lipca 2023 roku w katowickim "Spodku". Do składu koncertu mają dołączyć jeszcze dwie thrashmetalowe kapele.

Megadeth promować będzie album "The Sick, The Dying... and the Dead!". Premiera płyty miała miejsce 2 września 2022 roku. Sesja nagraniowa odbyła się we Franklin w stanie amerykańskim Tennessee. Do roli współproducenta zaangażowany został Chris Rakestraw, który wcześniej pracował z zespołem przy albumie "Dystopia".

W czerwcu 2022 roku Megadeth ogłosił, że na stanowisko basisty powrócił James LoMenzo. Poprzednio był on członkiem zespołu w latach 2006 - 2010 i nagrał z kapelą dwa longplaye studyjne: "United Abominations" i "Endgame".

W lipcu 2021 roku Dave Mustaine poinformował, że partie basu na nadchodzący album Megadeth, które David Ellefson nagrał w maju 2020 roku, zostały usunięte. Zastąpiły je ścieżki zarejestrowane przez Steve'a DiGiorgio. W maju 2021 roku Dave Mustaine usunął Davida Ellefsona ze składu Megadeth w rezultacie skandalu, jaki wybuchł, kiedy do sieci trafiły fragmenty rozmów i nagrań, wskazujące na romans basisty z młodą kobietą, a także przedstawiające czynności seksualne w wykonaniu Davida Ellefsona.

"The Sick, The Dying... and the Dead!" jest pierwszym dokonaniem Megadeth z Dirkiem Verbeurenem w roli perkusisty. W roku 2016 Dave Mustaine zaprosił go do udziału w amerykańskiej i europejskiej trasie Megadeth - Chris Adler był w tym czasie niedostępny z uwagi na inne zobowiązania. Ostatecznie Belg otrzymał propozycję stałej współpracy, na którą przystał.

Bilety na katowicki koncert Megadeth trafią do sprzedaży 3 lutego o godzinie 10:00.

Tagi: Megadeth
Komentarze
Dodaj komentarz »