zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Zmarłym, Unborn Suffer, Wisielec i AxDxT na "Siekiera Feście"

1.02.2023 09:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Siekiera Festiwalu na Facebooku

Organizatorzy "Siekiera Festu" podali pierwsze informacje na temat najbliższej edycji. Impreza odbędzie się od 1 do 3 września 2023 roku na Polach Osobowickich we Wrocławiu. Pierwsi ogłoszeni wykonawcy to Zmarłym, Unborn Suffer, Wisielec i francuski AxDxT.

Blackmetalowa formacja Zmarłym zadebiutowała we wrześniu 2020 roku, wydanym własnym sumptem minialbumem "Ziemie jałowe". Grupa wciąż promuje swój pierwszy długograj, "Druga fala", który trafił do sprzedaży 21 listopada 2021 roku za pośrednictwem Godz Ov War Productions.

Deathgrindowy Unborn Suffer powstał w 2001 roku w Bydgoszczy. Najnowszą pozycją w jego dyskografii jest opublikowany 8 października 2021 roku album "Covered in Grind". W 2022 roku zespół miał wystąpić na "Siekiera Feście", ale impreza została odwołana. Obecnie tercet pracuje nad materiałem na nowy album. Grupę tworzą perkusista Łukasz "Lukass" Ziółkowski, basista Sławomir "Sławaz" Kocikowski i gitarzysta Damian "Sfenson" Bednarski.

Wisielec ze Świebodzic sięga w swojej twórczości po black i death metal. W kwietniu 2021 roku grupa opublikowała minialbum zatytułowany "Prolog".

Nazwa goregrindowego AxDxT rozwijana jest przez zespół jako Ass Deep Tongued. Najnowszy album tercetu z Lyonu nosi tytuł "Shit's All Right".

Edycja "Siekiera Festu" planowana na sierpień 2022 roku została odwołana. Zakupione bilety zachowują ważność na 2023 rok, wciąż można je też zwracać.

W styczniu 2023 roku ogłoszono zmianę głównego organizatora festiwalu. Na najbliższej edycji imprezy dominować mają death, black i thrash metal oraz grindcore.

1-3.09 - Wrocław, Pola Osobowickie

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Zmarłym, Unborn Suffer, Wisielec i AxDxT na "Siekiera Feście"
arekn (gość, IP: 83.20.67.*), 2023-02-01 22:17:16 | odpowiedz | zgłoś
Zmarłym "Druga Fala". Muszę się przyznać, że włączyłem tę płytę z powodu okładki bo jest taka...coś mi przypominała, może Beksińskiego, no ale muzyka, to jest kawał dobrego polskiego black metalu, szkoda tylko, że taka krótka. Trzeba ich koniecznie zobaczyć na żywo.