zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 4 czerwca 2023

Marty Friedman gościnnie zagra z Megadeth

16.02.2023 20:34  autor: Verghityax, źródło: profil Megadeth na Facebooku

Megadeth zapowiedział swój pierwszy koncert w Japonii od 2017 roku. Odbędzie się on 27 lutego 2023 roku w hali "Nippon Budokan" w Tokio. Marty Friedman - dawny gitarzysta formacji - gościnnie zagra z kapelą trzy utwory w ramach bisów. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem internetu.

Marty Friedman wystąpił na pięciu klasycznych albumach Megadeth: "Rust in Peace", "Countdown to Extinction", "Youthanasia", "Cryptic Writings" i "Risk". Obecnie gitarzysta mieszka w Japonii, gdzie zajmuje się karierą solową oraz współtworzy projekty z japońskimi muzykami. Z Megadeth Marty Friedman rozstał się w 1999 roku.

Megadeth promuje obecnie album "The Sick, The Dying... and the Dead!". Premiera płyty miała miejsce 2 września 2022 roku. Sesja nagraniowa odbyła się we Franklin w stanie amerykańskim Tennessee. Do roli współproducenta zaangażowany został Chris Rakestraw, który wcześniej pracował z zespołem przy albumie "Dystopia".

W czerwcu 2022 roku Megadeth ogłosił, że na stanowisko basisty powrócił James LoMenzo. Poprzednio był on członkiem zespołu w latach 2006 - 2010 i nagrał z kapelą dwa longplaye studyjne: "United Abominations" i "Endgame".

W lipcu 2021 roku Dave Mustaine poinformował, że partie basu na nadchodzący album Megadeth, które David Ellefson nagrał w maju 2020 roku, zostały usunięte. Zastąpiły je ścieżki zarejestrowane przez Steve'a DiGiorgio. W maju 2021 roku Dave Mustaine usunął Davida Ellefsona ze składu Megadeth w rezultacie skandalu, jaki wybuchł, kiedy do sieci trafiły fragmenty rozmów i nagrań, wskazujące na romans basisty z młodą kobietą, a także przedstawiające czynności seksualne w wykonaniu Davida Ellefsona.

"The Sick, The Dying... and the Dead!" jest pierwszym dokonaniem Megadeth z Dirkiem Verbeurenem w roli perkusisty. W roku 2016 Dave Mustaine zaprosił go do udziału w amerykańskiej i europejskiej trasie Megadeth - Chris Adler był w tym czasie niedostępny z uwagi na inne zobowiązania. Ostatecznie Belg otrzymał propozycję stałej współpracy, na którą przystał.

Tagi: Megadeth
Komentarze
Dodaj komentarz »