zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 czerwca 2023

Medico Peste i Dormant Ordeal na "Metal Mine Festival"

6.03.2023 09:46  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Mine" na Facebooku

Do składu piątej edycji "Metal Mine Festival" w Wałbrzychu dołączyły formacje Medico Peste, Dormant Ordeal, Baalzagoth i Deadpoint. Wcześniej swój udział potwierdziły Rotting Christ, Taake, 1914, Gaerea, Jarun, Besides, Karg i Heretoir. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 i 26 sierpnia 2023 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia".

Medico Peste promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "The Black Bile". Płyta ujrzała światło dzienne 20 marca 2020 roku za sprawą Season of Mist. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w studiu "No Solace", tam również dokonano miksów i masteringu.

W 2022 roku z grupą rozstali się gitarzysta Nefar oraz pełniący obowiązki basisty i gitarzysty The Fall. Miejsce tego ostatniego na basie zajął Zann, który wcześniej wspierał kapelę na potrzeby zaplanowanych koncertów. Nowymi gitarzystami zostali Heresiarch i Zerachiel.

Krakowska formacja Dormant Ordeal ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Grand Scheme of Things". Ukazał się on 3 grudnia 2021 roku, za sprawą Selfmadegod Records. Na płycie znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w "JNS Studio" u Pawła "Janosa" Grabowskiego.

Krótko przed rozpoczęciem nagrań - po dwunastu latach współpracy - z grupą rozstał się basista Kacper Działdowski. W związku z tym muzycy podjęli decyzję, że będą kontynuować działalność jako trio. Na potrzeby "The Grand Scheme of Things" ścieżki basu zrealizował Maciej Nieścioruk, gitarzysta Dormant Ordeal.

Baalzagoth przyjedzie z materiałem ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Morbid Persecutions". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 kwietnia 2022 roku, za sprawą Mara Production. Sesja nagraniowa odbyła się w "Heinrich House Studio", w okresie od stycznia do kwietnia 2022 roku. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Filip Hałucha.

Baalzagoth powstał w 2019 roku. Kwintet zadebiutował EP-ką, zatytułowaną "God Delusion". Z myślą o wydawnictwie zespół przygotował dwie autorskie kompozycje oraz cover "For Whom the Bell Tolls" Metalliki. Sesja odbyła się w szczecińskim "Stobno Records". "God Delusion" ukazał się 24 grudnia 2019 roku.

Wrocławski Deadpoint nadal ogrywa materiał ze swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Device of Solemn Rot". Album ukazał się 14 czerwca 2021 roku. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, które zmiksował Peter Rutcho. Ścieżki wokalne zarejestrowane zostały w "Zordon Studio". Za oprawę graficzną odpowiada Pig Hands.

Deadpoint powstał w 2010 roku we Wrocławiu z inicjatywy gitarzysty Łukasza Jurkiewicza i perkusisty Michała Wasilewskiego. W roku 2015 zespół zadebiutował albumem "The Art of Deception".

25-26.08 - Wałbrzych, "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia"
Bilety: 200 zł (karnet) i 220 zł (karnet z polem namiotowym)

Komentarze
Dodaj komentarz »