zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Kreator i Sacred Reich przed Megadeth w "Spodku"

14.03.2023 14:55  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Kreator i Sacred Reich wystąpią przed Megadeth w katowickim "Spodku" w ramach "Triple Thrash Triumph". Koncert odbędzie się 23 lipca 2023 roku.

Kreator, Ostrawa 3.08.2018, fot. Verghityax
Kreator, Ostrawa 3.08.2018, fot. Verghityax

Kreator wydał 12 sierpnia 2022 roku koncertowy album, zatytułowany "Live at Bloodstock 2021". Na płycie znalazł się zapis występu zespołu na festiwalu "Bloodstock Open Air", który miał miejsce 14 sierpnia 2021 roku. W utworze "Betrayer" na scenie do kapeli dołączył Dani Filth. Materiał zmiksował Marc Gortz. Okładkę przygotował Jan Meininghaus.

Kreator promuje obecnie swój ostatni album studyjny, pt. "Hate uber alles". Premiera wydawnictwa miała miejsce 3 czerwca 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na "Hate uber alles" znalazło się jedenaście utworów, które zespół zarejestrował w "Hansa Studios" w Berlinie. Za produkcję materiału odpowiada Arthur Rizk. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen. Przez pierwsze dwa lata działał pod nazwą Tormentor. Kreatora utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritzego, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Sacred Reich powróci do Polski z materiałem ze swojego ostatniego albumu studyjnego, pt. "Awakening". Premiera płyty miała miejsce 23 sierpnia 2019 roku pod egidą Metal Blade Records. Na potrzeby sesji nagraniowej formacja weszła do "The Platinum Underground" w Arizonie. Do roli producenta zaangażowany został Arthur Rizk. Jest to pierwsze dokonanie studyjne Amerykanów od czasu albumu "Heal" z 1996 roku.

Jason Rainey - były gitarzysta i założyciel Sacred Reich - zmarł 17 marca 2020 roku na zawał serca. Miał 53 lata. Miesiąc wcześniej muzyk został usunięty z formacji. Według Phila Rinda, gitarzysta nie był w stanie wypełnić swoich obowiązków w studiu, gdy rozpoczęła się sesja nagraniowa do "Awakening".

Megadeth promować będzie album "The Sick, The Dying... and the Dead!". Premiera płyty miała miejsce 2 września 2022 roku. Sesja nagraniowa odbyła się we Franklin w stanie amerykańskim Tennessee. Do roli współproducenta zaangażowany został Chris Rakestraw, który wcześniej pracował z zespołem przy albumie "Dystopia".

W czerwcu 2022 roku Megadeth ogłosił, że na stanowisko basisty powrócił James LoMenzo. Poprzednio był on członkiem zespołu w latach 2006 - 2010 i nagrał z kapelą dwa longplaye studyjne: "United Abominations" i "Endgame".

W lipcu 2021 roku Dave Mustaine poinformował, że partie basu na nadchodzący album Megadeth, które David Ellefson nagrał w maju 2020 roku, zostały usunięte. Zastąpiły je ścieżki zarejestrowane przez Steve'a DiGiorgio. W maju 2021 roku Dave Mustaine usunął Davida Ellefsona ze składu Megadeth w rezultacie skandalu, jaki wybuchł, kiedy do sieci trafiły fragmenty rozmów i nagrań, wskazujące na romans basisty z młodą kobietą, a także przedstawiające czynności seksualne w wykonaniu Davida Ellefsona.

"The Sick, The Dying... and the Dead!" jest pierwszym dokonaniem Megadeth z Dirkiem Verbeurenem w roli perkusisty. W roku 2016 Dave Mustaine zaprosił go do udziału w amerykańskiej i europejskiej trasie Megadeth - Chris Adler był w tym czasie niedostępny z uwagi na inne zobowiązania. Ostatecznie Belg otrzymał propozycję stałej współpracy, na którą przystał.

23.07 - Katowice, "Spodek"
Bilety: 199 zł (miejsca siedzące), 249 zł (miejsca siedzące) i 269 zł (płyta)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Kreator i Sacred Reich przed Megadeth w "Spodku"
Pumpciuś (gość, IP: 80.55.193.*), 2023-03-15 10:48:28 | odpowiedz | zgłoś
The American Way - świetna płyta Sacred Reich, w swoich czasach to była 1 liga, potem zespół przepadł.
re: Kreator i Sacred Reich przed Megadeth w "Spodku"
Rafek (gość, IP: 37.30.105.*), 2023-03-14 23:11:19 | odpowiedz | zgłoś
Bardzo fajny skład