zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 marca 2023

Frightful i Toughness przed Left to Die

15.03.2023 15:13  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Rodzime formacje Frightful i Toughness wystąpią przed Left to Die w Warszawie. Koncert odbędzie się 17 marca 2023 w klubie "Proxima".

Frightful to gdańska formacja, grająca mieszankę death i thrash metalu. Obecnie kwartet promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Spectral Creator". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio 147", tam poddano go również miksom i masteringowi. Za produkcję odpowiada Maciej Nejman. "Spectral Creator" trafił do sprzedaży 31 października 2021 roku, za sprawą chińskiej wytwórni Awakening Records.

Toughness to deathmetalowa formacja z Puław. Obecnie zespół promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "The Prophetic Dawn". Składający się z dziesięciu utworów materiał miał swoją premierę 9 września 2022 roku, pod banderą Godz Ov War Productions. Sesja nagraniowa odbyła się w "Wesoła24 Studio". Miksami i masteringiem zajął się Łukasz Suszko.

Left to Die to amerykański kwartet, w skład którego wchodzą muzycy znani z Death i Gruesome. Na żywo zespół wykonuje materiał z dwóch pierwszych albumów Death: "Scream Bloody Gore" i "Leprosy".

Gitarzysta Rick Rozz i basista Terry Butler, obecni na scenie od lat 80., współpracowali ze sobą w zespołach Death i Massacre. Wokalista i gitarzysta Matt Harvey z Exhumed i perkusista Gus Rios z Malevolent Creation, zanim w 2014 roku założyli Gruesome, brali udział w trasach projektu Death to All, w ramach których razem z dawnymi członkami grupy Chucka Schuldinera wykonywali jej utwory. Trzej z wymienionych muzyków, oprócz Ricka Rozza, wzięli w grudniu 2021 roku udział w koncertach z okazji dwudziestej rocznicy śmierci lidera Death. Występowali pod nazwą Living Monstrosity.

W styczniu 2022 roku ogłoszono, że Rick Rozz, Terry Butler, Matt Harvey i Gus Rios stworzyli razem zespół Left to Die. Nazwę kwartet wziął od tytułu utworu z albumu "Leprosy" Death. W lipcu grupa odbyła swoją pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych. W jej trakcie wykonywała całą zawartość "Leprosy" z dodatkiem utworów z albumu "Scream Bloody Gore", również z dyskografii Death. Ponadto formacja z Florydy pracuje nad materiałem na debiutancki minialbum.

17.03 - Warszawa, "Proxima"
Start: 19:30
Bilety: 109 zł (przedsprzedaż) i 130 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »