zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 maja 2024

"Soulstone Gathering Festival" poszerzony o trzeci dzień

17.03.2023 10:02  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Formuła "Soulstone Gathering Festival" uległa zmianie z dwudniowej na trzydniową. Zespół Somali Yacht Club, który pierwotnie miał zagrać samodzielny koncert 20 maja 2023 roku w krakowskiej "Alchemii", wystąpi tego dnia w "Hype Parku" jako headliner ostatniego dnia festiwalu. Jednocześnie skład uzupełnili Ketha, Sautrus, Angrrsth i Kryształ. Wydarzenie rozpocznie się 18 maja.

Somali Yacht Club promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Space". Premiera wydawnictwa miała miejsce 22 kwietnia 2022 roku, pod egidą Season of Mist. Na płycie znalazło się sześć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Jenny Records", pod okiem Maryana Kryskuva. Za miksy i mastering odpowiada Jaroslav Celujko.

Somali Yacht Club to pochodzące ze Lwowa trio, grające mieszankę stonera, shoegaze i muzyki psychodelicznej. Swoją działalność formacja rozpoczęła w 2010 roku. Rok później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, zatytułowana "Sandsongs".

W 2021 roku Ketha wznowiła działalność i poinformowała, że rozpoczęła pracę nad materiałem na swój czwarty longplay studyjny. Partie bębnów zarejestrowane zostały w "Custom34 Studio" we wrześniu 2021 roku. Ścieżki gitarowe powstały dwa miesiące później w "Studio Wieloślad", pod okiem Haldora Grunberga. Album otrzymał tytuł "Wendigo" i ukazał się 22 października 2022 roku, za sprawą Moans Music.

Ketha rozpoczęła działalność w 2002 roku, przez cały czas przewodzi jej gitarzysta i wokalista Mr. Trip. Debiutancka demówka, pt. "Mantra Te/Blood", pochodzi z 2003 roku.

Pod koniec kwietnia 2022 roku Sautrus wypuścił studyjną EP-kę, zatytułowaną "Stoner Pop". Wydawnictwo dostępne jest wyłącznie w formacie cyfrowym. Składający się z czterech kompozycji materiał muzycy zarejestrowali podczas pandemii. Na klawiszach gościnnie zagrał Michał Tarkowski. Za miksy odpowiada Stefan Jastrzębski. We wrześniu 2022 roku nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty. Nowym bębniarzem grupy został Cygi Kondratowicz.

W grudniu 2019 roku - po niemal sześciu miesiącach przerwy - Sautrus dokonał reaktywacji w odnowionym składzie. Do zespołu powrócili Weno Winter na wokalu, Michał Nowak na gitarze i Arek Wadolowski na perkusji. Nowym basistą został Krystian Papiernik. W maju 2020 roku kwartet wszedł do "Custom34 Studio", aby zarejestrować materiał na swój trzeci longplay studyjny, pt. "M.A.P.". Druga część sesji miała miejsce w "DRIVE Records". Okładkę przygotował Daniel Chyliński.

9 września 2022 roku światło dzienne ujrzał split zespołów Angrrsth i Czort, zatytułowany "W czeluść". Materiał ukazał się dzięki Godz ov War Productions i Under the Sign of Garazel Productions. Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów przygotował po dwie kompozycje. Miksami i masteringiem materiału zajął się Maciej Marendowski.

Toruński Angrrsth ma na swoim koncie debiutancką EP-kę "Znikąd" i longplaya "Donikąd". Premiera tego ostatniego miała miejsce 17 kwietnia 2021 roku, nakładem Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się siedem kompozycji, które zmiksował i zmasterował Maciej Marendowski. Praca nad materiałem rozpoczęła się w grudniu 2019 roku. Ślady perkusyjne wbito w marcu 2020 roku w Toruniu.

Post-punkowy Kryształ zadebiutował 14 października 2022 roku albumem studyjnym, zatytułowanym po prostu "Kryształ". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał nagrano w "Dwa Domy Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Michał Kupicz.

Kryształ powstał we wrześniu 2021 roku. W skład zespołu wchodzą Iurii Kasianenko na wokalu, Hubert Kos na gitarze, Kubczak Dobrzyński na basie i Jakub Didkowski i perkusji.

18 maja na "Soulstone Gathering Festival" zagrają Corrosion of Conformity, Church of Misery, Messa, King Buffalo, Krzta, Wyatt E., Sum of R i AcidSitter.

19 maja zagrają Uncle Acid & The Deadbeats, Blood Ceremony, The Devil and the Almighty Blues, Spaceslug, Gaupa, Moonstone, Stonerror i Sturle Dagsland.

18-20.05 - Kraków, "Hype Park"
Start: 18:00
Bilety: 179 zł (bilet jednodniowy na 18 albo 19 maja) i 299 zł (karnet trzydniowy)

Komentarze
Dodaj komentarz »