zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2024

Overkill udostępnia "Wicked Place"

17.03.2023 15:15  autor: Verghityax, źródło: profil Overkill na Facebooku

Overkill udostępnił "Wicked Place", drugi singiel ze swojego dwudziestego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Scorched". Ukaże się on 14 kwietnia 2023 roku, za sprawą Nuclear Blast.

Na "Scorched" znajdzie się dziesięć kompozycji. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 16 września 2020 roku w "The Recording Company", gdzie Jason Bittner zarejestrował ścieżki perkusyjne, pod okiem Tima Lyncha. Materiał zmiksował Colin Richardson, za mastering odpowiada Maor Appelbaum. Okładkę przygotował Travis Smith.

Lista utworów:

1. Scorched
2. Goin' Home
3. The Surgeon
4. Twist of the Wick
5. Wicked Place
6. Won't Be Comin' Back
7. Fever
8. Harder They Fall
9. Know Her Name
10. Bag o' Bones

Overkill powstał w 1980 roku na zgliszczach punkowej grupy The Lubricunts. Pierwotny skład utworzyli D. D. Verni na basie, Rat Skates na perkusji, Bobby "Blitz" Ellsworth na wokalu i Robert Pisarek na gitarze, nazwę zapożyczając z tytułu drugiego albumu Motorhead. Na początkowym etapie działalności kwartet wykonywał głównie covery z repertuaru Ramones, Judas Priest i Motorhead. Po kilku przetasowaniach na stanowisku gitarzysty, do składu zaangażowany został Bobby Gustafson. Z nim na pokładzie zespół zarejestrował swoją debiutancką demówkę, pt. "Power in Black". Składający się z pięciu utworów materiał zwrócił uwagę Jona Zazuli z Megaforce Records, wydającego wówczas dokonania Metalliki i Anthrax. W rezultacie podpisanego z Overkill kontraktu, Megaforce Records wypuściła na rynek cztery albumy formacji, obecnie uznawane za żelazne pozycje w dorobku Amerykanów. Dobra passa, odnotowana na oficjalnej liście sprzedaży "Billboard", rozpoczęła się za sprawą drugiego z nich, zatytułowanego "Taking Over".

Overkill zapowiedział europejską trasę koncertową, pod szyldem "Scorching the Earth Tour". W przedsięwzięciu udział wezmą również Exhorder i Heathen. Tournee odwiedzi Niemcy, Holandię, Szwajcarię, Włochy, Belgię, Francję i Hiszpanię.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Overkill udostępnia "Wicked Place"
uanhbw (gość, IP: 195.189.89.*), 2023-03-17 19:42:24 | odpowiedz | zgłoś
Overkill !!! I wszystko jasne. Dobry kawałek. Ciekawe jak wypadnie cała płytka .