zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Paul Quinn z Saxon wycofuje się z tras koncertowych

22.03.2023 09:24  autor: Verghityax, źródło: profil Saxon na Facebooku

Paul Quinn, gitarzysta Saxon, postanowił wycofać się z uczestnictwa w trasach koncertowych zespołu. Za jego decyzją stoi zmęczenie wieloletnim życiem w drodze. Paul Quinn nadal będzie komponował i nagrywał z formacją, pozostaje również otwarty na udział w pojedynczych występach.

Saxon, Gdańsk 3.06.2022, fot. Justyna Kamińska
Saxon, Gdańsk 3.06.2022, fot. Justyna Kamińska

Weterani Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu z Saxon promują obecnie swój dwudziesty trzeci longplay studyjny, pt. "Carpe Diem". Ukazał się on 4 lutego 2022 roku, za sprawą Silver Lining Music. Na wydawnictwie znalazło się dziesięć autorskich kompozycji. Partie gitar zarejestrowane zostały w "Backstage Recording Studios", pod okiem Andy'ego Sneapa, ścieżki wokalne powstały w "Big Silver Barn", perkusji z kolei w niemieckim "Velbyproductions". Miksami i masteringiem zajął się Andy Sneap. Okładkę przygotował Paul Gregory.

Kapela została powołana do życia w 1976 roku jako Son of a Bitch, by niecałe trzy lata później zmienić nazwę na Saxon. Oryginalny skład utworzyli Biff Byford na wokalu, Paul Quinn i Graham Oliver na gitarze, Steve Dawson na basie i Pete Gill na perkusji. Debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Saxon", ujrzał światło dzienne w 1979 roku. W tym składzie kwintet zarejestrował jeszcze trzy płyty, które okazały się najważniejszymi w jego dorobku: "Wheels of Steel", "Strong Arm of the Law" i "Denim and Leather".

Tagi: Saxon
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Paul Quinn z Saxon wycofuje się z tras koncertowych
starbreaker (wyślij pw), 2023-03-25 22:39:36 | odpowiedz | zgłoś
Doskonały gitarzysta. Kawał historii klasycznego heavy metalu.
re: Paul Quinn z Saxon wycofuje się z tras koncertowych
Jffj (gość, IP: 5.173.158.*), 2023-03-22 10:59:49 | odpowiedz | zgłoś
Świetny gość. Praktycznie całe życie na scenie i to jeszcze z Taką muzą. Szacun