zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Dom Zły, Sphere i Zmarłym na "Pionki Metal Night II"

24.03.2023 19:32  autor: Verghityax, źródło: profil Sphere na Facebooku

W "Miejskim Ośrodku Kultury" w Pionkach odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku druga edycja "Pionki Metal Night". Na scenie zaprezentują się formacje Dom Zły, Sphere, Zmarłym, Morr i Painthing.

Dom Zły promować będzie EP-kę studyjną, zatytułowaną "Śnisz bory tak gęste". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 5 lipca 2021 roku za sprawą Arcadian Industry. Materiał zarejestrowany został w grudniu 2020 i styczniu 2021 roku w studiu "Wieloślad". Miksami zajął się Marcin Klimczak, za mastering odpowiada Haldor Grunberg.

Dom Zły wydał 11 czerwca 2019 roku swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Rytuał". Sesja nagraniowa odbyła się w listopadzie i grudniu 2018 roku w "Mustache Ministry Studio" pod okiem Marcina Klimczaka, który odpowiada również za miksy i mastering. Część repertuaru została potem nagrana na nowo z powodu rozstania z wokalistą Krzysztofem Dziakiem. Zastąpiła go Ania Truszkowska.

Deathmetalowy Sphere promować będzie swój czwarty longplay studyjny, pt. "Blood Era". Premiera płyty miała miejsce 6 maja 2022 roku, za sprawą Deformeathing Production. Na "Blood Era" znalazło się dziewięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "JNS Studio", pod okiem Pawła Grabowskiego. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Damien Boynton i Dave Suzuki, obaj dawniej związani z Vital Remains. Okładkę przygotował Michał Kaczkowski z Cursed Art.

W 2020 roku w zespole nastąpiły zmiany personalne: Betona na basie zastąpił Ufo, do składu dołączył też nowy wokalista, Visnia. W roku 2021 z kapelą pożegnał się gitarzysta Radek Rączka. Jego miejsce zajął Paul Sitnicki.

Blackmetalowa formacja Zmarłym zadebiutowała we wrześniu 2020 roku, wydanym własnym sumptem minialbumem "Ziemie jałowe". Grupa wciąż promuje swój pierwszy longplay, pt. "Druga fala", który trafił do sprzedaży 21 listopada 2021 roku za pośrednictwem Godz Ov War Productions.

Morr przygotowuje się obecnie do wydania swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Kości zostały rzucone". Jego premiera planowana jest na lato 2023 roku. Materiał utrzymany będzie w stylistyce thrashmetalowej. Płytę zespół nagrał w składzie: Drac na gitarze i wokalu, Rzeczy na perkusji, Ostry na basie i Beny na drugiej gitarze.

Morr powstał w 2000 roku w Radomiu, początkowo inspirując się klasycznym heavy metalem. W tym duchu utrzymane były debiutanckie demówi kapeli: "Fight to Kill", "Dracula" i "Grunwald 1410". Po kilku zmianach personalnych grupa nagrała i własnym sumptem opublikowała swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Morr". Kolejne roszady w składzie pchnęły formację w kierunku metalu progresywnego, czego wyrazem był wypuszczony w 2012 roku "...Popiołem... i cieniem ... i wspomnieniem staniesz się...".

Painthing gra mieszankę doom i death metalu. W 2018 roku kapela wydała swój debiutancki album, pt. "Where Are You Now...?". Na płycie znalazło się osiem kompozycji. Miksami i masteringiem zajął się Marcin Buźniak.

1.04 - Pionki, "Miejski Ośrodek Kultury"
Start: 18:00
Bilety: 40 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »