zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Municipal Waste zagra w Krakowie

25.03.2023 09:20  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Amerykanie z Municipal Waste zapowiedzieli europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 14 czerwca 2023 roku w krakowskim "Hype Parku".

Zespół promuje obecnie swój siódmy longplay studyjny, pt. "Electrified Brain". Ukazał się on 1 lipca 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na albumie znalazło się czternaście kompozycji, które wyprodukował Arthur Rizk. W utworze "The Bite" gościnnie zaśpiewał Blaine Cook z Denial Fiend, z kolei w "Putting on Errors" wystąpił Mark Greenway z Napalm Death. Za mastering materiału odpowiada Joel Grind. Okładkę przygotował James Bousema.

Zespół powstał w 2001 roku w Richmond. Od początku trzon grupy tworzą wokalista Tony Foresta i gitarzysta Ryan Waste. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Municipal Waste", ukazała się jeszcze w 2001 roku. Po wydaniu kilku splitów i jednego longplaya studyjnego, muzycy otrzymali propozycję kontraktu od Earache Records. Pod szyldem wytwórni Digby'ego Pearsona Amerykanie zrealizowali trzy albumy studyjne, by następnie dołączyć do stajni Nuclear Blast.

14.06 - Kraków, "Hype Park"
Start: 19:30
Bilety: 99 zł (I pula), 109 zł (II pula) i 120 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »