zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Nervosa w nowym składzie

30.03.2023 09:23  autor: Verghityax, źródło: profil Nervosy na Facebooku

Prika Amaral - gitarzystka Nervosy - przedstawiła nowy skład zespołu. Pod koniec 2022 roku z grupą rozstała się wokalistka Diva Satanica, nieco wcześniej odeszła perkusistka Eleni Nota. Basistka Mia Wallace pozostanie częścią formacji w ograniczonym zakresie i pojawiać się będzie tylko na wybranych koncertach. Większość obowiązków Mii przejmie Hel Pyre, która ma już na swoim koncie współpracę z Kingiem Diamondem. Na stanowisko perkusistki zaangażowana została pochodząca z Bułgarii Michaela Naydenova. Prika Amaral postanowiła sama stanąć za mikrofonem, nie rezygnując przy tym z roli gitarzystki. Jeszcze w 2022 skład Nervosy uległ poszerzeniu o drugą gitarzystkę w osobie Heleny Kotiny. Aby zaprezentować się w nowej odsłonie, zespół wypuścił singiel, pt. "Endless Ambition".

Ostatni album Nervosy, pt. "Perpetual Chaos", ukazał się 22 stycznia 2021 roku nakładem Napalm Records. Składający się z trzynastu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Artesonao Casa de Grabación Studio" w Maladze. Produkcją zajął się Martin Furia, za mastering odpowiada Yarne Heylen.

Nervosa powstała w 2010 roku w Sao Paulo. Kapelę utworzyły Prika Amaral na gitarze, Karen Ramos na drugiej gitarze i Fernanda Terra na perkusji. W 2011 roku do grupy dołączyła basistka i wokalistka Fernanda Lira, jednocześnie ze składem rozstała się Karen Ramos. W trójkę Brazylijki zarejestrowały swoją debiutancką demówkę. Pierwszy longplay - wydany pod banderą Napalm Records "Victim of Yourself" - powstał już z Pitchu Ferraz na perkusji.

Tagi: Nervosa
Komentarze
Dodaj komentarz »