zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Killing Joke wypuścił "Full Spectrum Dominance"

29.03.2023 19:24  autor: Verghityax, źródło: profil Killing Joke na Facebooku

Brytyjczycy z Killing Joke wypuścili samodzielny singiel, zatytułowany "Full Spectrum Dominance". Materiał zmiksował Tom Dalgety.

Na 26 maja 2023 roku Killing Joke wyznaczył premierę albumu koncertowego, pt. "Honour the Fire Live". Materiał ukaże się w formacie CD, DVD i na winylu. Wydawnictwo zawierać będzie zapis występu, który miał miejsce 9 kwietnia 2022 roku w londyńskim "Apollo Hammersmith".

Dyskografię studyjną Killing Joke zamyka EP-ka "Lord of Chaos". Ujrzała ona światło dzienne 25 maja 2022 roku. Na płytę trafiły dwie premierowe kompozycje, a także nowa wersja utworów "Big Buzz" i "Delete", które pierwotnie zespół opublikował na longplayu "Pylon".

Muzycy Killing Joke zaczęli grać razem w 1978 roku w Londynie, zafascynowani punkiem, zachodzącymi w Anglii i na świecie przemianami społeczno - politycznymi, zagrożeniem nuklearną apokalipsą. Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson wyróżniali się brzmieniem i intensywnością koncertów, w trakcie których przez lata Jaz palił brytyjską flagę.

Swoją twórczością Killing Joke inspirował takie zespoły, jak Metallica, Nine Inch Nails i Soundgarden. Przez cały czas działalności kapeli jej jedynymi stałymi członkami pozostawali Jaz Coleman i Kevin Walker.

Tagi: Killing Joke
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Killing Joke wypuścił "Full Spectrum Dominance"
arekn (gość, IP: 83.20.73.*), 2023-11-27 13:32:08 | odpowiedz | zgłoś
Właśnie się dowiedziałem z moich muzycznych portali o śmierci Kevina "Geordie" Walkera z Killing Joke. Ostatnio żył i pracował w Pradze. Miał zaledwie 64 lata. Jego charakterystyczną i nieprzeciętną grę na gitarze podziwiali m. in. Jimmy Page i Dave Grohl. RIP.