zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Sick of It All zagra w Łodzi

8.04.2023 14:38  autor: Verghityax, źródło: Noise Annoys Booking Agency & Records Label

Amerykanie z Sick of It All zapowiedzieli drugi koncert w Polsce na rok 2023. Odbędzie się on 18 czerwca w "Fabryce Biedermanna" w Łodzi. Dzień wcześniej zespół zagra jako gwiazda główna ósmej edycji festiwalu "InterTony" w Chojnicach.

Sick Of It All, Ostrawa 23.01.2015, fot. Verghityax
Sick Of It All, Ostrawa 23.01.2015, fot. Verghityax

Sick of It All nadal ogrywa swój dwunasty longplay studyjny, pt. "Wake the Sleeping Dragon!". Trafił on do sprzedaży 2 listopada 2018 roku. Materiał muzycy nagrali pod okiem Jerry'ego Farleya. Miksami i masteringiem zajął się Tue Madsen. Okładkę wykonał wieloletni współpracownik Ernie Parada. W sesji gościnnie udział wzięli Tim McIlrath z Rise Against i Chuck Ragan z Hot Water Music.

Sick of It All powstał w 1986 roku z inicjatywy braci Lou i Pete'a Kollerów. Skład uzupełnili David Lamb na perkusji i Mark McNeely na basie. Swój pierwszy koncert Amerykanie zagrali 17 maja - miesiąc po założeniu kapeli - w "Right Track Inn". Krótko po tym wydarzeniu z zespołu wypisali się Lamb i McNeely. Ich miejsce zajęli odpowiednio Armand Majidi i Rich Cipriano. Rok później kwartet wypuścił debiutancką demówkę i zaczął regularnie występować w klubie "CBGB". Wkrótce wytwórnia Relativity Records zaproponowała formacji kontrakt płytowy. W rezultacie 12 lipca 1989 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay Sick of It All, pt. "Blood, Sweat and No Tears".

W Łodzi przed Sick of It All zaprezentuje się polska formacja Eye for an Eye. Zespół reaktywował się w 2019 roku po czterech latach przerwy. W sierpniu 2021 roku zespół wypuścił singiel "Katechizm", stanowiący zapowiedź nowego albumu studyjnego.

Na festiwalu "InterTony", oprócz Sick of It All, zagrają Schizma, Calm Hatchery, Wij, Swamp Fire, The Black Thunder, Hooks & Bones i Hal Johnson.

17.06 - Chojnice, "Stadion Kolejarz"
Bilety: 59 zł (bilet ulgowy dla uczniów i studentów) i 89 zł (bilet normalny)

18.06 - Łódź, "Fabryka Biedermanna"
Bilety: 100 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »