zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lutego 2024

Okrutnik, Tassack i Leprozorium na wspólnych koncertach

24.04.2023 09:44  autor: Verghityax, źródło: profil Okrutnika na Facebooku

Formacje Okrutnik, Tassack i Leprozorium zapowiedziały serię wspólnych koncertów. Odbędą się one 5 maja 2023 roku w Białymstoku, 6 maja w Toruniu oraz 12 maja w Bielsku-Białej. Dzień później zespoły odwiedzą czeską Pragę.

Okrutnik, materiały prasowe
Okrutnik, materiały prasowe

W czerwcu 2022 roku Okrutnik wypuścił singiel, zatytułowany "Dzwony". Utwór powstał w "Tvvardovvian Barn Studios". Mastering wykonano w "HiGain Studio". Jest to trzeci singiel Okrutnika nagrany z nowym wokalistą. Michała Dryjańskiego zastąpił w 2021 roku Marcin Kulik.

Okrutnik ma na swoim koncie jeden longplay studyjny, zatytułowany "Legion Antychrysta". Płyta ujrzała światło dzienne 2 listopada 2020 roku, za sprawą Ossuary Records. Na albumie znalazło się osiem kompozycji, które wyprodukował i zmiksował Eryk Kula, gitarzysta grupy. Mastering wykonał Janusz Grabowski w "HiGain Studio".

Okrutnik powstał w 2018 roku w Wielkopolsce, łącząc wpływy speed, heavy i black metalu. Rok później formacja zadebiutowała singlem "Portret trumienny, a na grobach kwiaty".

Crossoverowy Tassack z Budzynia zadebiutował w 2017 roku demówką "Do You Buy My Tassack?!". Obecnie kwartet ogrywa swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Ogień w szopie". Na zawartość płyty złożyło się jedenaście kawałków. Wszystkie ścieżki zespół zarejestrował w warunkach domowych. Miksami i masteringiem zajął się Piotr "Mankover" Mańkowski z Wolf Spider. Premiera albumu odbyła się 30 września 2022 roku.

Wrocławskie Leprozorium gra mieszankę death i thrash metalu. We wrześniu 2022 roku kwartet zadebiutował singlem "Spinalonga", a pod koniec października odbył swoje pierwsze koncerty. W lutym 2023 roku grupa opublikowała utwór "Otchłań mózgu".

5.05 - Białystok, "Piętro"
Bilety: 40 zł

6.05 - Toruń, "Dwa Światy"
Bilety: 40 zł

12.05 - Bielsko-Biała, "Stolarnia"
Bilety: 40 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »