zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Amorphis, Sólstafir i Lost Society przyjadą do Polski

19.05.2023 10:01  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Amorphis, Sólstafir i Lost Society ogłosiły trasę koncertową, pod szyldem "Halo European Tour 2023". W jej ramach dwukrotnie zagrają w Polsce: 14 listopada w klubie "B90" w Gdańsku i 15 listopada w "Hype Parku" w Krakowie.

Finowie z Amorphis promować będą swój czternasty longplay studyjny, zatytułowany "Halo". Album ukazał się 11 lutego 2022 roku, za sprawą Atomic Fire Records. Na "Halo" znalazło się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Fascination Street Studios", pod okiem Jensa Bogrena. Masteringiem zajął się Tony Lindgren. Za projekt okładki odpowiada Metastazis.

Amorphis wydał 21 maja 2021 roku koncertowy album, pt. "Live at Helsinki Ice Hall". Na wydawnictwie znalazł się zapis występu, który miał miejsce 7 grudnia 2019 roku w "Jaahalli" w stolicy Finlandii.

Sólstafir nadal ogrywa swój siódmy longplay studyjny, pt. "Endless Twilight of Codependent Love". Trafił on do sprzedaży 6 listopada 2020 roku za sprawą Season of Mist. Sesja nagraniowa rozpoczęła się pod koniec lutego 2019 roku w "Sundlaugin Studio". Do produkcji zaangażowany został Birgir Jón Birgisson. Na okładce wykorzystano akwarelę wykonaną przez Johanna Baptista Zweckera w 1864 roku.

Sólstafir powstał w 1995 roku w Reykjaviku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Athalbjoerna Tryggvasona, basisty Halldóra Einarssona i perkusisty Guthmundura Palmasona. Debiutancki materiał z czterema utworami, pt. "I Northri", ukazał się jeszcze w tym samym roku na kasecie magnetofonowej. Wkrótce trio zarejestrowało EP-kę "Til Valhallar", po czym grupę opuścił basista Halldór Einarsson. W roku 1999 do Sólstafir dołączyli gitarzysta Saethór Marius Saethórsson oraz basista Svavar Austman. Jako kwartet muzycy wypuścili swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "I blóthi og anda".

Fiński zespół Lost Society gra mieszankę groove metalu i metalcore'a. Obecnie grupa promuje swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "If the Sky Came Down". Trafił on do sprzedaży 30 września 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na albumie znalazło się dziesięć kompozycji, które wyprodukował i zmiksował Joonas Parkkonen. Masteringiem zajął się Svante Forsback. "If the Sky Came Down" to pierwsze dokonanie Lost Society z Tapanim Fagerstromem na perkusji. Dołączył on do kapeli w 2020 roku, zastępując Ossiego Paananena.

Lost Society powstał w 2010 roku z inicjatywy Samy'ego Elbanny na gitarze i wokalu. Rok później do składu dołączyli Arttu Lesonen na drugiej gitarze, Mirko Lehtinen na basie i Ossi Paananen na perkusji. Początkowo Lost Society grał thrash metal, zanim złagodził swoje brzmienie. Pierwszy longplay, pt. "Fast Loud Death", ujrzał światło dzienne w 2013 roku.

14.11 - Gdańsk, "B90"
15.11 - Kraków, "Hype Park"

Komentarze
Dodaj komentarz »