zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Fear Factory i Butcher Babies na koncercie w Polsce

23.05.2023 15:27  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Fear Factory zapowiedział europejską trasę koncertową, pod szyldem "DisrupTour". W przedsięwzięciu Amerykanom towarzyszyć będą zespoły Butcher Babies i Ignea. W Polsce formacje zagrają 6 grudnia 2023 roku w warszawskim klubie "Proxima".

Na 23 czerwca 2023 roku Fear Factory zapowiedział premierę albumu "Re-Industrialized". Znajdzie się na nim zremiksowany i zremasterowany materiał z "The Industrialist" z nagranymi na nowo partiami bębnów.

Od 2021 roku stanowisko wokalisty Fear Factory piastuje Milo Silvestro z Dead Channel. Burton C. Bell rozstał się z kapelą we wrześniu 2020 roku z powodu niejasności dotyczących finansowania albumu. Po tym, jak Dino Cazares rozpoczął zbiórkę funduszy na ukończenie albumu "Aggression Continuum", Burton C. Bell odciął się od całej akcji, utrzymując, że nie ma z tym nic wspólnego, a sam materiał jest gotowy od trzech lat. W odpowiedzi Dino Cazares opublikował sprostowanie, informując, że dodatkowe koszty są wynikiem usunięcia śladów automatu perkusyjnego i zarejestrowania wszystkich ścieżek od nowa z żywą perkusją.

Amerykańska grupa Butcher Babies zapowiedziała premierę dwóch albumów studyjnych: "Eye for an Eye..." i "...'Til the World's Blind".

Od października 2020 roku do sierpnia 2021 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution ukazało się w formie cyfrowej pięć premierowych singli Butcher Babies: "Bottom of a Bottle", "Sleeping with the Enemy", "Yorktown", "Last Dance" i "It's Killin' Time, Baby!". Ich produkcją, miksami i masteringiem zajął się Matt Good. Do trzech pierwszych utworów zaprezentowano teledyski. "Bottom of a Bottle" i "Sleeping with the Enemy" wydane zostały również, w ograniczonych nakładach, na płytach kompaktowych.

Następnie, w 2022 roku, znów z myślą o czwartym longplayu, zespół odbył w "Random Awesome Studios" sesję nagraniową z Joshem Schroederem, który zajął się produkcją, miksami i masteringiem nowego materiału. Pierwszym udostępnionym owocem tej współpracy była przeróbka hiphopowego "Best Friend".

Ignea to ukraiński zespół, który łączy w swojej twórczości metal symfoniczny i progresywny z wpływami bliskowschodniego folku. Obecnie formacja promuje swój trzeci longplay studyjny, pt. "Dreams of Lands Unseen". Premiera płyty miała miejsce 28 kwietnia 2023 roku, pod banderą Napalm Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »