zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2024

Nie żyje Kirk Arrington, były perkusista Metal Church

24.05.2023 20:27  autor: Verghityax, źródło: profil Metal Church na Facebooku

Kirk Arrington, były perkusista Metal Church, zmarł 22 maja 2023 roku. Od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi wywołanymi cukrzycą. Miał 61 lat.

Kirk Arrington urodził się 23 stycznia 1962 roku w amerykańskim Aberdeen. Karierę muzyczną rozpoczął na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, w 1982 roku dołączył do projektu Shrapnel. Kapeli przewodził gitarzysta Kurdt Vanderhoof, który wrócił wtedy z San Francisco do rodzinnego Aberdeen i borykał się z utrzymaniem stałego składu grupy. Stanowisko gitarzysty objął Craig Wells, z kolei rolę basisty przyjął Duke Erickson. Wraz z pojawieniem się w formacji Kirka Arringtona na bębnach i Davida Wayne'a na wokalu, wykrystalizował się klasyczny skład zespołu. Pierwszym wspólnym dokonaniem kwintetu była demówka "Four Hymns". W 1983 roku formacja przemianowała się na Metal Church.

W lipcu 1984 roku Amerykanie weszli do "Steve Lawson Productions" w Seattle, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Metal Church". Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, w tym trzy z poprzedniej demówki oraz cover "Highway Star" Deep Purple. Premiera wydawnictwa miała miejsce za sprawą Ground Zero Records. Longplay odniósł sukces, co zaowocowało kontraktem z Elektra Records, która wznowiła "Metal Church" w 1985 roku.

Idąc za ciosem, muzycy powrócili do "Steve Lawson Productions", by tam nagrać swój drugi longplay studyjny, pt. "The Dark". Materiał trafił do sprzedaży 6 października 1986 roku. Metal Church promował płytę w trasie koncertowej u boku Metalliki i Anthrax.

W następnych latach - aż do rozpadu w 1995 roku - skład Metal Church zmienił się kilkukrotnie. Grupa wydała jeszcze trzy albumy: "Blessing in Disguise", "The Human Factor" i "Hanging in the Balance". W kapeli utrzymali się Craig Wells, Duke Erickson i Kirk Arrington. Na decyzji o zakończeniu działalności zaważyły słabe wyniki sprzedaży i problemy z menedżmentem.

W 1997 roku Kirk Arrington dołączył do solowego projektu Kurdta Vanderhoofa. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzał album, pt. "Vanderhoof".

Metal Church reaktywował się w 1998 roku. Z dawnego skłądu do zespołu wrócił między innymi Kirk Arrington. Choć jego nazwisko widnieje we wkładce albumu "Masterpiece", z powodu pogarszającego się stanu zdrowia nie mógł wziąć udziału w sesji nagraniowej. Ścieżki bębnów zarejestrował za niego Jeff Wade. Kirkowi udało się wystąpić na kolejnej płycie: "The Weight of the World". Ostatecznie muzyk rozstał się z Metal Church w 2006 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »