zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 kwietnia 2024

Pain i Ensiferum zagrają w Krakowie

25.05.2023 10:19  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Pain i Ensiferum zapowiedziały europejską trasę koncertową, pod szyldem "I Am On Tour Europe 2023". W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce. Odbędzie się on 2 listopada w krakowskim "Hype Parku".

Dyskografię Pain zamyka samodzielny singiel, pt. "Party In My Head". Utworowi towarzyszył teledysk, który wyreżyserował Andrey Kezzyn. W klipie gościnnie wystąpił Joe Lynn Turner, dawny wokalista Rainbow i Deep Purple. Wcześniej zespół wypuścił cover "Gimme Shelter" The Rolling Stones. Peter Tagtgren zarejestrował go z pomocą swojego syna Sebastiana.

Ostatni longplay studyjny Pain, pt. "Coming Home", ukazał się 9 września 2016 roku za sprawą Nuclear Blast. W utworze "Call Me" gościnnie zaśpiewał Joakim Broden, wokalista Sabaton.

Pain powstał w 1996 roku jako odskocznia Petera Tagtgrena od Hypocrisy. W swojej twórczości projekt łączył metal z muzyką elektroniczną. Pod nazwą Pain światło dzienne ujrzało osiem longplayów studyjnych i dwa koncertowe.

Dyskografię Ensiferum zamyka studyjny album, pt. "Thalassic". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 10 lipca 2020 roku za sprawą Metal Blade Records. Materiał na płytę zarejestrowany został w "Petrax Studios" i "Sonic Pump Studios". Produkcją zajął się Janne Joutsenniemi, który wcześniej współpracował z zespołem przy albumach "Victory Songs" i "From Afar". Okładkę przygotował Gyula Havancsak. Jest to pierwsze dokonanie kapeli z klawiszowcem Pekką Montinem.

2.11 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 109 zł (I pula), 119 zł (II pula) i 140 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Pain, Ensiferum
Komentarze
Dodaj komentarz »