zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 4 października 2023

Sepultura potwierdziła koncert w Krakowie

4.06.2023 09:44  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Sepultura potwierdziła drugi koncert w Polsce na 2023 rok. Odbędzie się on 26 sierpnia w krakowskim "Hype Parku". Dzień wcześniej - 25 sierpnia - zespół zagra na "Materiafeście" w Szczecinku.

Sepultura, Kraków 3.08.2015, fot. Verghityax
Sepultura, Kraków 3.08.2015, fot. Verghityax

Sepultura promuje obecnie album "SepulQuarta", zawierający utwory wykonane w ramach internetowych sesji - na żywo i z udziałem gości. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 13 sierpnia 2021 roku za sprawą Nuclear Blast Records.

Na "SepulQuarta" znalazło się piętnaście kompozycji, w tym cover "Orgasmatron" Motorhead. W sesjach gościnnie udział wzięli David Ellefson, Scott Ian, Danko Jones, Phil Rind, Fernanda Lira, Mayara Puertas, Angelica Burns, Devin Townsend, Emilly Barretto, Alex Skolnick, Matt Heafy, Charles Gavin, Joao Barone, Rob Cavestany, Marc Holcomb, Frederic Leclercq, Marcello Pompeu, Rafael Bittencourt i Phil Campbell. Okładkę przygotował Eduardo Recife.

Sepultura powstała w 1984 roku w Belo Horizonte z inicjatywy braci Maxa i Iggora Cavalerów. Po kilku przetasowaniach wykrystalizował się bardziej stały skład z Paulo Jr. na basie i Jairo Guedzem na gitarze. Razem muzycy zarejestrowali swoje pierwsze wydawnictwo: split "Bestial Devastation / Seculo XX" z grupą Overdose. Ukazał się on w 1985 roku pod banderą Cogumelo Records. Pięć lat później wytwórnia wznowiła materiał, tym razem jako samodzielną EP-kę Sepultury.

W sierpniu 1986 roku muzycy Sepultury weszli do "Estudio Vice Versa", gdzie nagrany został materiał na pierwszy longplay grupy, pt. "Morbid Visions". Nad produkcją czuwali Eduardo Santos i Ze Luiz. Pierwsza wersja albumu zawierała intro w postaci fragmentu "Carmina Burana". Zważywszy na to, że zespół wykorzystał utwór bezprawnie, późniejsze edycje rozpoczynały się już od tytułowego "Morbid Visions". Płyta ujrzała światło dzienne w listopadzie 1986 roku.

Obecnie Sepulturę tworzą Andreas Kisser na gitarze, Paulo Jr. na basie, Derrick Green na wokalu i Eloy Casagrande na perkusji.

26.08 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 129 zł (I pula), 139 zł (II pula) i 160 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Sepultura
Komentarze
Dodaj komentarz »