zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 października 2023

Deicide i Kataklysm na dwóch koncertach w Polsce

8.06.2023 20:15  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Zespoły Deicide, Kataklysm i Brand of Sacrifice przyjadą do Polski w ramach europejskiej trasy koncertowej. W naszym kraju zaplanowano dwa występy. Odbędą się one 8 sierpnia 2023 roku w Poznaniu i 9 sierpnia we Wrocławiu.

Deicide nadal świętuje 30. rocznicę wydania swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Legion". Składający się z ośmiu kompozycji materiał powstał w "Morrisound Recording" na Florydzie, pod okiem Scotta Burnsa. Album trafił do sprzedaży 9 czerwca 1992 roku, pod egidą R/C Records. W skład grupy wchodzili wówczas Glen Benton, bracia Eric i Brian Hoffmanowie oraz Steve Asheim.

Dyskografię Deicide zamyka "Overtures of Blasphemy", dwunasty longplay studyjny w dorobku kapeli. Płyta trafiła do sprzedaży 14 września 2018 roku, pod egidą Century Media. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego "In the Minds of Evil" z 2013 roku, materiał na "Overtures of Blasphemy" zarejestrowany został w "Audiohammer Studios" na Florydzie, pod okiem Jasona Suecofa. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

W styczniu 2022 roku Deicide poinformował o rozstaniu z gitarzystą Chrisem Cannellą po trzech latach współpracy. Drogi muzyków rozeszły się z zachowaniem przyjaznych stosunków. Nowym gitarzystą grupy został Taylor Nordberg z Inhuman Condition.

Kanadyjczycy z Kataklysm zapowiedzieli premierę swojego piętnastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Goliath". Trafi on do sprzedaży 11 sierpnia 2023 roku, pod banderą Nuclear Blast. Na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "JFD Studios", "Studio City" i "The Cabin". Miksami i masteringiem zajęli się Chris Clancy i Colin Richardson.

"Goliath" to pierwsze dokonanie Kataklysm z Jamesem Paynem za perkusją. Dołączył on do kapeli w 2020 roku, zastępując Oliviera Beaudoina.

Deathcore'owy Brand of Sacrifice przyjedzie ze swoim drugim longplayem, zatytułowanym "Lifeblood". Ukazał się on 5 marca 2021 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution i Rising Merch. Sesja nagraniowa do "Lifeblood" zakończyła się we wrześniu 2020 roku. Jako goście na albumie wystąpili: Frankie Palmeri w "Prophecy of the Falcon", Ben Deurr w "Mortal Vessel", Eric Vanlerberghe w "Foe of the Inhuman", Jamie Graham w "Vengeance" i Tyler Shelton w "Ruin".

8.08 - Poznań, "B17"
Bilety: 139 zł

9.08 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"
Bilety: 139 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »