zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 10 grudnia 2023

Queens of the Stone Age prezentuje "Paper Machete"

17.06.2023 10:02  autor: Verghityax, źródło: profil Queens of the Stone Age na Facebooku

Queens of the Stone Age udostępnił "Paper Machete", trzeci singiel ze swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "In Times New Roman...". Wydawnictwo ukazało się 16 czerwca 2023 roku, pod banderą Matador Records.

Na "In Times New Roman..." znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w należącym do Josha Homme'a "Pink Duck Studios" oraz w "Shangri-La" u Ricka Rubina. Miksami zajął się Mark Rankin.

Lista utworów:

1. Obscenery
2. Paper Machete
3. Negative Space
4. Time & Place
5. Made to Parade
6. Carnavoyeur
7. What the Peephole Say
8. Sicily
9. Emotion Sickness
10. Straight Jacket Fitting

W 1996 roku - rok po rozpadzie Kyuss - Josh Homme powołał do życia formację Gamma Ray. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Gamma Ray", ukazała się jeszcze w 1996 roku. Do nagrania składającego się z dwóch utworów materiału Josh Homme zaangażował basistę Vana Connera ze Screaming Trees i perkusistę Vica Indrizzo. W numerze "Born to Hula" gościnnie zaśpiewał John Garcia. Produkcją zajął się Chris Goss, wieloletni współpracownik Kyuss. W 1997 roku Amerykanie otrzymali pismo od niemieckich powermetalowców z Gamma Ray żądających zaprzestania korzystania z ich nazwy, pod groźbą wkroczenia na drogę sądową. W rezultacie Josh Homme przemianował swój projekt na Queens of the Stone Age.

W ciągu ponad dwóch dekad działalności Queens of the Stone Age wydał osiem longplayów studyjnych i jeden koncertowy. Przez zespół przewinęli się między innymi Joey Castillo, Dave Grohl, Mark Lanegan, Troy Van Leeuwen i Nick Oliveri. Przez cały ten czas Josh Homme pozostawał jedynym stałym członkiem kapeli. Przełomowym wydawnictwem dla formacji okazał się "Rated R", drugi longplay studyjny Queens of the Stone Age. Trafił on do sprzedaży 6 czerwca 2000 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Queens of the Stone Age prezentuje "Paper Machete"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2023-06-18 10:48:12 | odpowiedz | zgłoś
I znowu podoba mi się samo brzmienie gitary, nic więcej. Jeśli na albumie są ciekawe utwory, to chyba nie wybrali ich na single.