zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Vomitory na "Obscene Extreme Festival 2023"

16.06.2023 19:43  autor: Verghityax, źródło: obsceneextreme.cz

Do składu tegorocznej edycji "Obscene Extreme Festival" dołączyła szwedzka ekipa z Vomitory, zastępującym tym samym Suffocation, które odwołało całą europejską trasę koncertową. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 9 lipca w czeskim Trutnovie.

Vomitory promować będzie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "All Heads Are Gonna Roll". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 26 maja 2023 roku, pod egidą Metal Blade Records. Na płycie znalazło się dziesięć utworów. Partie instrumentalne muzycy zrealizowali w domowym studio. Wokale Erik Rundqvist nagrał w "Leon Music Studios". Za miksy i mastering odpowiada Lawrence Mackrory. Okładkę przygotował Giannis Nakos.

Vomitory to deathmetalowa grupa ze Szwecji założona w 1989 roku przez braci Urbana i Tobiasa Gustafssonów oraz Ronniego Olsona. W ciągu niemal ćwierćwiecza działalności formacja wypuściła osiem longplayów studyjnych, z których ostatni, pt. "Opus Mortis VIII", ukazał się w 2011 roku. Dwa lata później kapela rozwiązała się.

W 2017 roku Vomitory reaktywował się, aby zagrać pojedynczy koncert na festiwalu "Summer Breeze Open Air" w hołdzie zmarłemu Michaelowi Trengertowi, który w 1999 roku zapewnił Szwedom kontrakt z wytwórnią Metal Blade Records. W roku 2018 muzycy ogłosili permanentną reaktywację.

Wcześniej swój udział na "Obscene Extreme Festival 2023" potwierdzili między innymi Carcass, Bulldozer, Massacre, The Crown, Rotten Sound, Brujeria, Holy Moses, Exciter, Vader, Hyperdontia, Obliteration, Pyrexia i Nekromantheon.

Karnety na "Obscene Extreme Festival 2023" nabyć można za cenę 153 euro.

Komentarze
Dodaj komentarz »