zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Sunnata, Dom Zły i Netherless na "Materiafeście"

20.06.2023 20:14  autor: Verghityax, źródło: profil "Materiafestu" na Facebooku

Do składu jedenastej edycji "Materiafestu" w Szczecinku dołączyły formacja Sunnata, Dom Zły, Netherless i bHP. Wcześniej swój udział potwierdziły Sepultura, Decapitated, Illusion, Frontside, Flapjack, Materia, Krzta, Pull the Wire, Humanity's Last Breath i Jakub Żytecki. Festiwal odbędzie się w dniach 25 i 26 sierpnia 2023 roku pod "Wieżą Bismarcka".

Sunnata promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Burning in Heaven, Melting on Earth". Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 26 lutego 2021 roku. Na płycie znalazło się sześć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Nebula Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Maciej Karbowski. Za opracowanie szaty graficznej odpowiadają Adam Bejnarowicz i Weronika Odziomek.

Sunnata powstała w 2013 roku w Warszawie - wcześniej ten sam skład funkcjonował pod nazwą Satellite Beaver. Debiutancki singiel kwartetu, pt. "Asteroid", ujrzał światło dzienne w styczniu 2014 roku. Dwa miesiące później formacja wydała własnym sumptem "Climbing the Colossus", swój pierwszy longplay.

Dom Zły promować będzie EP-kę studyjną, zatytułowaną "Śnisz bory tak gęste". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 5 lipca 2021 roku za sprawą Arcadian Industry. Materiał zarejestrowany został w grudniu 2020 i styczniu 2021 roku w studiu "Wieloślad". Miksami zajął się Marcin Klimczak, za mastering odpowiada Haldor Grunberg.

Dom Zły wydał 11 czerwca 2019 roku swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Rytuał". Sesja nagraniowa odbyła się w listopadzie i grudniu 2018 roku w "Mustache Ministry Studio" pod okiem Marcina Klimczaka, który odpowiada również za miksy i mastering. Część repertuaru została potem nagrana na nowo z powodu rozstania z wokalistą Krzysztofem Dziakiem. Zastąpiła go Ania Truszkowska.

Wrocławska grupa Netherless ogrywa obecnie swoją drugą EP-kę studyjną, zatytułowaną "Offline". Na zawartość wydawnictwa składa się sześć kompozycji. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Wiktor Pieńkosz z "Seeker Studio". Premiera "Offline" miała miejsce 24 lutego 2023 roku.

bHP to warszawska grupa numetalowa. Zespół przyjedzie z materiałem ze swojego debiutanckiego longplaya studyjnego, zatytułowanego ".bHP". Premiera płyty miała miejsce 29 października 2022 roku. Na zawartość krążka składa się trzynaście kompozycji, które zostały zarejestrowane w "No Stress Studio". Miksami i masteringiem zajął się Marcin Buźniak.

Karnety na "Materiafest" nabyć można za cenę 165 zł. Karnet z dostępem do pola namiotowego kosztuje 195 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »