zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Koncert na dziesięciolecie Piranha Music

30.09.2023 09:12  autor: Verghityax, źródło: Piranha Music

Wytwórnia Piranha Music zapowiedziała koncert z okazji dziesiątej rocznicy rozpoczęcia działalności. Odbędzie się on 2 grudnia 2023 roku w klubie "NRD" w Toruniu. Na scenie zaprezentują się Mentor, The Stubs, Piołun i Hydra.

Mentor promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Wolves, Wraiths and Witches". Wydawnictwo ukazało się 17 listopada 2021 roku za sprawą Pagan Records. Na albumie znalazło się dziewięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Tall Pine Records", pod okiem Haldora Grunberga. Do przygotowania okładki zespół ponownie zaangażował Branca Studio.

Mentor powstał w 2011 roku. W skład formacji wchodzą muzycy Thaw, Furii i J. D. Overdrive.

The Stubs ogrywa obecnie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "The Famous Fairy Tale". Ukazał się on 4 września 2023 roku, pod egidą Dancin' Shoes Records. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, które grupa nagrała w "Mustache Ministry Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Marcin Klimczak.

The Stubs powstał pod koniec 2010 roku - swoją muzykę nazywa niskobudżetowym rock'n'rollem. Warszawskie trio ma na koncie pięć studyjnych longplayów: "The Stubs", "Second Suicide", "Social Death By Rock 'N' Roll", "Let's Die" i "The Famous Fairy Tale", a także EP-ki "Kill Yourself" i "Make the Stubs Dead Again".

Blackmetalowa formacja Piołun promować będzie swój debiutancki album studyjny, pt. "Rzeki goryczy". Premiera płyty miała miejsce 21 listopada 2022 roku, pod egidą Malignant Voices. Na wydawnictwie znalazło się siedem kompozycji. Większość materiału zarejestrowana została między innymi w sali prób zespołu, oprócz ścieżek perkusyjnych, które powstały w "Roslyn Studio" w Róży. W utworach "Blady Świt" i "Antychryst" gościnnie wystąpił Sonneillon z Blaze of Perdition. Sample pochodzą z filmu "Siódma pieczęć" Ingmara Bergmana. Album zmiksował Marcin Rybicki.

Piołun tworzą Sorh z Blaze of Perdition na gitarze i wokalu oraz Vitor na perkusji.

Hydra promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Beyond Life and Death". Premiera płyty miała miejsce 18 lutego 2022 roku, pod banderą Piranha Music. Na albumie znalazło się pięć kompozycji, które powstały w studiu "Acoustic". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Marcel Kraszkiewicz. Okładkę przygotował Paweł Mioduchowski.

Hydra powstała w 2019 roku, w Pleszewie. W skład grupy weszli Vanat na basie i wokalu, Yahoo na perkusji, Mieszko na gitarze oraz Dąbek na wokalu i gitarze.

2.12 - Toruń, "NRD"
Bilety: 60 zł (I pula) i 70 zł (II pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »