zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Destruction, Razor i Crisix wystąpią w Warszawie

5.07.2023 15:10  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Destruction zapowiedział europejską trasę koncertową z okazji 40-lecia działalności. W przedsięwzięciu thrashmetalowcom towarzyszyć będzie kanadyjski Razor, hiszpański Crisix i szwedzki Enforcer. W Polsce zaplanowano jeden występ. Dojdzie on do skutku 31 października 2023 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

Dyskografię Destruction zamyka "Diabolical", siedemnasty longplay studyjny w dorobku kapeli. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 8 kwietnia 2022 roku, pod banderą Napalm Records. "Diabolical" to pierwsze dokonanie Destruction zarejestrowane bez udziału Mike'a Sifringera. Gitarzysta rozstał się z kapelą z powodu problemów z uzależnieniem. Jego miejsce zajął Martin Furia. Na płycie znalazło się trzynaście kompozycji, w tym cover "City Baby Attacked by Rats" GBH. Okładkę przygotował Gyula Havancsak.

Razor promować będzie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Cycle of Contempt". Premiera, pod skrzydłami Relapse Records, miała miejsce 23 września 2022 roku. Składający się z dwunastu kompozycji materiał powstał w "Upper Hand Studio" i "H.M. Studio". W utworze "Crossed" gościnnie zaśpiewał Danko Jones, a także Rob Urbinati z Sacrifice. Okładkę przygotował Jan Yrlund.

"Cycle of Contempt" jest pierwszym dokonaniem grupy z Riderem Johnsonem na perkusji - dołączył on do Razor w 2014 roku, zastępując wówczas Roba Millsa. Poprzedni album studyjny Kanadyjczyków, pt. "Decibels", pochodzi z 1997 roku. W ciągu dwóch ostatnich dekad zespół występował sporadycznie, a także wydał koncertowy "Live! Osaka Saikou".

Crisix to thrashmetalowy kwintet z Barcelony. Obecnie muzycy promują swój szósty longplay studyjny, pt. "Full HD". Jego premiera miała miejsce 15 kwietnia 2022 roku, pod banderą Listenable Records. Ścieżki gitary i perkusji powstały w "AXtudio", wokale Juli Bazooka nagrał w "Amplifire Studio", z kolei ślady basu wbito w "Bungalow Studios". Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji.

Szwedzki Enforcer promować będzie swój szósty longplay studyjny, pt. "Nostalgia". Składający się z trzynastu utworów materiał muzycy zrealizowali w "Hvergelmer Studios". Produkcją i miksami zajął się Olof Wikstrand, wokalista i gitarzysta grupy. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 5 maja 2023 roku, pod banderą Nuclear Blast.

31.10 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 149 zł (przedsprzedaż)

Komentarze
Dodaj komentarz »