zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Batna przed Soulfly w Krakowie

13.07.2023 14:52  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Rodzima Batna otworzy krakowski koncert Soulfly. Odbędzie się on 16 lipca 2023 roku w klubie "Kwadrat".

Batna to rockowo-metalowa grupa z Jastrzębia-Zdroju. W 2021 roku zespół wygrał "Antyfest" Antyradia, ponadto wystąpił na dużej scenie "Pol'and'Rock Festival". Obecnie muzycy promują swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Niechciani". Jego premiera miała miejsce 29 października 2022 roku. Miksami i masteringiem materiału zajął się Daniel "Azar" Arendarski.

Soulfly promuje obecnie swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Totem". Ukazał się on 5 sierpnia 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Platinum Underground". Nad produkcją czuwał Arthur Rizk. W sesji nagraniowej gościnnie udział wziął John Tardy z Obituary. Okładkę przygotował James Bousema.

W sierpniu 2021 roku gitarzysta Marc Rizzo został zwolniony z Soulfly po osiemnastu latach współpracy. Max Cavalera poinformował, że rozstanie nastąpiło z powodów osobistych. Na potrzeby zaplanowanych koncertów miejsce Marka Rizzo zajął Mike DeLeon z Disfigured.

Soulfly powstał w 1997 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Maksa Cavalery po jego odejściu z Sepultury. Od momentu wszczęcia działalności kapela wydała jedenaście longplayów studyjnych. W październiku 2012 roku perkusista David Kinkade postanowił zakończyć swoją karierę muzyczną. Jego miejsce zajął syn Maksa Cavalery, Zyon, którego prenatalne bicie serca stanowi intro do utworu "Refuse / Resist" z "Chaos A.D." Sepultury. Trzy lata później stanowisko basisty objął Mike Leon.

16.07 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 89 zł

Tagi: Batna, Soulfly
Komentarze
Dodaj komentarz »