zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 29 września 2023

Ampacity i Dola ponownie w trasie po Polsce

14.07.2023 15:02  autor: Verghityax, źródło: Piranha Music

Po majowej trasie po Polsce zespoły Ampacity i Dola ogłosiły kolejne wspólne koncerty. Tym razem formacje zagrają: 16 listopada 2023 roku w Gdańsku, 17 listopada w Olsztynie i 18 listopada w Łodzi. W Gdańsku dodatkowo wystąpi Red Scalp.

Trójmiejska formacja Ampacity ogłosiła w 2023 roku wznowienie działalności po pięciu latach przerwy. Jednocześnie zespół zapowiedział premierę swojego czwartego longplaya studyjnego, zatytułowanego "IV". Ukazał się on 31 marca 2023 roku, pod egidą Piranha Music.

Ampacity powrócił w składzie: Piotr Paciorkowski na gitarze, Wojciech Lacki na basie, Sebastian Sawicz na perkusji i Marek Kostecki na klawiszach. Jan Galbas nie wziął udziału w reaktywacji.

Na "IV" znalazło się sześć kompozycji. Powstały one w "Vintage Records Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Szymon Swoboda. Okładkę przygotował Jan Rosiek.

Zespół Dola promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Czasy". Premiera wydawnictwa miała miejsce 5 lipca 2021 roku nakładem należącej do kapeli wytwórni Widno Records. Materiał zarejestrowany został w "Monochrom Studio", pod okiem Piotra Wilmanowicza. Za miksy i mastering odpowiada Marek Przybyszewski. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Konstanty Mierzejewski z zespołu Diuna oraz Karolina Ćwiękała.

16.11 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly" (+ Red Scalp)
17.11 - Olsztyn, "Scena Zgrzyt"
18.11 - Łódź, "Przestrzeń"

Komentarze
Dodaj komentarz »