zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 grudnia 2023

Planet Hell i Asperatus zagrają w Katowicach

8.08.2023 19:23  autor: Verghityax, źródło: profil Planet Hell na Facebooku

Zespół Planet Hell zapowiedział trzecią edycję "Interstellar Experience". Odbędzie się ona 2 września 2023 roku w katowickim pubie "Korba". Na scenie zaprezentują się również Asperatus, Burning Creation i Demonfeuer.

Planet Hell promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Mission Two". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 9 listopada 2019 roku za sprawą Mad Lion Records. Materiał na "Mission Two" nagrany został w "DMB Studio" w Bielsku-Białej. Za realizację odpowiada Dominik Wawak. Podobnie jak debiutancki "Mission One", tak i jego następca jest albumem konceptualnym, inspirowanym najsłynniejszą powieścią Stanisława Lema, pt. "Solaris".

Reaktywowany Asperatus wypuścił 21 lipca 2020 roku EP-kę "Sanctified State of Decay". Sesja nagraniowa rozpoczęła się w marcu 2020 roku w "Impressive-Art Studio".

Asperatus powstał na przełomie 2011 i 2012 roku w Krakowie, z inicjatywy gitarzysty Radosława Godziny i perkusisty Zbigniewa Grabowskiego. W maju 2015 roku ukazał się pierwszy minialbum grupy, zatytułowany "Warped Reality". Wkrótce potem zespół zawiesił działalność. Do reaktywacji doszło pod koniec 2019 roku.

Burning Creation powstał na początku 2022 roku z inicjatywy braci Marka i Jarosława Klimondów. Pełnią oni odpowiednio rolę gitarzysty i basisty w zespole Haures. W Burning Creation bracia tworzą muzykę inspirowaną dokonaniami Amon Amarth. Obecnie kapela przygotowuje się do wydania debiutanckiej EP-ki, pt. "Never Dead Nation". Znajdzie się na niej pięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Sound Stone Studio".

Demonfeuer pochodzi z Katowic. Trio ogrywa obecnie debiutancką EP-kę, która ukazała się w kwietniu 2023 roku.

2.09 - Katowice, "Korba"
Start: 19:00
Bilety: 35 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »