zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 4 października 2023

Wodorost i Red Scalp przed Villagers of Ioannina City

16.09.2023 15:14  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Przed Villagers of Ioannina City w Krakowie zaprezentuje się stołeczna grupa Wodorost. Koncert odbędzie się 14 października 2023 roku w "Hype Parku". Dzień później Villagers of Ioannina City zagra w klubie "2progi" w Poznaniu. Poznański występ otworzy zespół Red Scalp.

Wodorost to instrumentalne trio z Warszawy łączące w swojej twórczości desert rocka z post-rockiem. Na 10 listopada 2023 roku kapela zaplanowała premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, pt. "From the Depths". Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Kongo Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Jacek Stasiak.

Wodorost rozpoczął działalność w 2021 roku. W skład grupy wchodzą Bartłomiej Głowiński na gitarze, Jan Witusiński na basie i Anna Żukowska na perkusji.

Red Scalp promuje obecnie "The Great Chase in the Sky", swój trzeci longplay studyjny. Jego premiera miała miejsce 10 grudnia 2019 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w maju 2019 roku w "Monochrom Studio". Do roli producenta muzycy ponownie zaangażowali Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Autorem szaty graficznej jest Jan Wawrzyniak.

Red Scalp powstał w 2012 roku z inicjatywy muzyków pochodzących z Poznania i Pleszewa. W 2014 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka kapeli, pt. "EP no. 1". Rok później zespół zarejestrował swój pierwszy longplay, pt. "Rituals", a skład rozrósł się do pięcioosobowego.

Villagers of Ioannina City nadal promuje swój drugi longplay studyjny, pt. "Age of Aquarius". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Magnanimous Studio" w Salonikach, pod okiem Asterisa Partaliosa. Miksami zajął się Keith Armstrong w Los Angeles, za mastering odpowiada Justin Shturtz. Premiera "Age of Aquarius" miała miejsce 20 września 2019 roku.

21 maja 2021 roku formacja wypuściła koncertowy album, pt. "Through Space and Time (Alive in Athens 2020)". Znalazł się na nim zapis występu, który odbył się 15 lutego 2020 roku w "Faliro Sports Pavilion Arena" w Atenach.

Grecy z Villagers of Ioannina City łączą w swojej twórczości psychodeliczny rock z instrumentami folkowymi. W 2014 roku grupa zadebiutowała albumem "Riza", który wydatnie promowała w swojej ojczyźnie, a także innych krajach europejskich.

14.10 - Kraków, "Hype Park" (+ Wodorost)
Bilety: 69 zł (Early Bird), 89 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

15.10 - Poznań, "2progi" (+ Red Scalp)
Bilety: 69 zł (Early Bird), 89 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »