zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2024

Hellhaim, Roadhog i Axe Crazy w trasie po Polsce

16.09.2023 21:19  autor: Verghityax, źródło: Helicon Metal Promotions

Zespoły Hellhaim, Roadhog i Axe Crazy zapowiedziały wspólną trasę po Polsce, pod szyldem "Crazy Road to Hell". Rozpocznie się ona 2 listopada 2023 roku w Białymstoku. Następnie formacje odwiedzą Warszawę, Stalową Wolę, Kraków, Łódź, Olsztyn i Gdańsk.

Poruszający się po heavy metalu i okolicach Hellhaim promuje obecnie swój drugi album, wydany 13 maja 2022 roku "Let the Dead Not Lose Hope". Ukazał się on pod egidą Ossuary Records. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Partie gitar zarejestrowano w "Devil's Tail Production", a wokalu w "Boddah Studio". Wkrótce po premierze, początkowo tylko na potrzeby koncertów, Piotra Omelańczuka zastąpił w składzie Michał "Dogsun" Białas.

Heavymetalowa formacja Roadhog promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Gates to Madness". Jego premiera miała miejsce 11 listopada 2022 roku, pod egidą Ossuary Records. Na "Gates to Madness" znalazło się osiem kompozycji. Miksami i masteringiem materiału zajął się Michał Pijocha. Na płycie gościnnie zaśpiewali Bertrand Gramond z francuskiego Phenix oraz Heretik Hellstorm z Ragehammera.

Roadhog powstał w 2012 w Krakowie z inicjatywy czterech fanów klasycznego heavy metalu. Trzy lata później światło dzienne ujrzał ich debiutancki longplay "Dreamstealer", za którego produkcję odpowiada Olof Wikstrand z zespołu Enforcer. W 2017 roku formacja wydała swój drugi album, pt. "The Oppressors". Perkusista i współzałożyciel kapeli - Michał Kozioł - rozstał się z grupą w roku 2019. Jego miejsce zajął Karol Garbiarz.

Ślązacy z heavymetalowego Axe Crazy nadal ogrywają swój drugi longplay studyjny, pt. "Hexbreaker". Ukazał się on 11 listopada 2019 roku. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał powstał w "MP Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Mariusz Piętka. Okładkę przygotował Mario López. Już po sesji nagraniowej z kapelą rozstał się perkusista Andrzej Heczko. W latach 2021 - 2022 nastąpiły kolejne zmiany w składzie. Odeszli basista Daniel Czupryn, perkusista Tymoteusz Ciach (po dwóch latach współpracy) i wokalista Judas Vril. Obecnie za bębnami zasiada Grzegorz Kozikowski.

2.11 - Białystok, "Sześcian"
3.11 - Warszawa, "2koła"
4.11 - Stalowa Wola, "Spółdzielczy Dom Kultury"
10.11 - Kraków, "Chicago"
11.11 - Łódź, "Wooltura"
8.12 - Olsztyn, "Scena Zgrzyt"
9.12 - Gdańsk, "Paszcza Lwa"

Komentarze
Dodaj komentarz »