zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 4 października 2023

Tortuga wróci z albumem "Iterations"

17.09.2023 20:14  autor: Verghityax, źródło: profil Tortugi na Facebooku

Tortuga ogłosiła datę premiery swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Iterations". Ukaże się on 27 października 2023 roku, pod banderą Napalm Records. Jednocześnie zespół udostępnił singiel "Lilith".

Na "Iterations" znajdzie się siedem kompozycji. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Krzysztof Wojciech Kłos. Okładkę przygotował Too Many Skulls.

W maju 2023 roku muzycy poinformowali, że z kapelą rozstał się jej współzałożyciel i perkusista Marmur. Jego miejsce za bębnami zajął Marcin.

Lista utworów:

1. Init
2. Lilith
3. Laspes
4. Interlude
5. MALACA
6. Quaus
7. Epitaph

W marcu 2021 roku Tortuga podpisała kontrakt z wytwórnią Napalm Records.

Poprzedni album Tortugi, zatytułowany "Deities", ujrzał światło dzienne 1 stycznia 2020 roku. Zespół wydał płytę własnym sumptem. Na krążku znalazło się siedem kompozycji, nad którymi praca trwała niemal dwa lata. Produkcją i miksami muzycy zajęli się osobiście.

Tortuga to czteroosobowa formacja, grająca mieszankę stoner rocka i doom metalu. 11 marca 2017 roku poznaniacy wypuścili swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Tortuga". Nagrań dokonano w "Morrison's Hotel" w styczniu 2017 roku.

Tagi: Tortuga
Komentarze
Dodaj komentarz »