zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 4 października 2023

Watain wyda koncertowy "Die in Fire - Live in Hell"

17.09.2023 14:57  autor: Verghityax, źródło: profil Watain na Facebooku

Watain zapowiedział premierę albumu koncertowego, pt. "Die in Fire - Live in Hell". Trafi on do sprzedaży 3 listopada 2023 roku, pod egidą Nuclear Blast.

"Die in Fire - Live in Hell" to wydawnictwo jubileuszowe powstałe z okazji dwudziestopięciolecia działalności zespołu. Na płycie znajdzie się zapis występu, który miał miejsce 7 października 2022 roku w klubie "Fallan" w Sztokholmie. Masteringiem zajął się Tore Stjerna z "Necromorbus Studio".

Lista utworów:

1. Ecstasies in Night Infinite
2. Black Salvation
3. The Howling
4. Black Flames March
5. Reaping Death
6. Devil's Blood
7. Serimosa
8. Not Sun nor Man nor God
9. Before the Cataclysm
10. The Return of Darkness and Evil
11. Nuclear Alchemy
12. Malfeitor

Watain powstał w 1998 roku. Od początku trzon grupy stanowią E. na basie i wokalu, H. na perkusji i P. na gitarze. W 1999 roku zespół wypuścił - na kasecie magnetofonowej - koncertówkę "Black Metal Sacrifice". Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzała studyjna EP-ka, pt. "The Essence of Black Purity". Wkrótce potem Watain podpisał kontrakt z wytwórnią Drakkar Productions, pod której egidą ukazały się albumy "Rabid Death's Curse" i "Casus Luciferi". W następnych latach Szwedzi związali się z Season of Mist, by ostatecznie przejść do Century Media Records.

Tagi: Watain
Komentarze
Dodaj komentarz »